• 20 senede tek iktidar 3. anayasayı planlıyor olaya bak arkadaş zamanında darbe yapanların kendi menfaatleri uğruna bile 1 kere değiştirdiği anayasadan bahsediyoruz.

2010'da "yapmayın, yanlış" dedik; güle oynaya ölülerinizi mezardan çekip çıkartıp değiştirdiniz.

sonra "kandırıldık yha :(" dediniz. haklı çıktık.

2017'de yine "hayır" dedik. çığlıklar ata ara kıvırta kıvırta (mühürsüz pusulalar kanunen geçersizken, gözlüklü bi amcanın kanunsuz lafıyla ve kıvrak bir bel hareketi ile saniyesinde geçerli olarak) yine değiştirdiniz.

demek ki yine haklılığımızı kabul ettiniz ki değiştirmeye karar veriyorsunuz.

eee artık büyüklüğümüzü kabul edip elimizi öpmeniz gerekiyor...

2010 dolar kuru: 1.5
    2017 dolar kuru: 3.5
    şimdi: 8.3
    yeni anayasa da gelsin tabi :)
  • "100. yılda, 100 madde" lafı bile içeriğin ne kadar boş olacağının göstergesidir.

slogan mantığıyla anayasa maddesi mi belirlenir?
  • benim anladığım türkiye yeni bir otokratik türbülansa girmekte. mhp kurulduğu günden bu yana bu hevesinden hiç vazgeçmedi. şimdi amacına ulaşmak üzere. bulunduğu mevkileri ne pahasına olursa olsun kaybetmeye tahammülü olmayan bir lider var ve şu anda mhp nin kontrolü altında. türkiye için yine olağanüstü zamanlar yaklaşıyor gibi. bakalım neler olacak.
  • basit bir genelgeyi bile anlaşılmazlığa, yanlış yorumlamaya yer bırakmaksızın hazırlatamayan adamlar anayasa hazırlayacak. yersen.

yani niyetleri belli zaten, o yüzden halk açısından zarardan başka bir şey getirmeyeceği kesin. ama kendi niyetlerini bile gerçekleştirebileceklerini hiç ama hiç zannetmiyorum. muhtemelen bir çeşit seçim provası olur sadece.
  • akp-mhp imparatorluğu'nun yapacağı anayasaya akp-mhp seçmeni bile evet oyu vermez.
    ya da verebilir.
    bilemiyorum.
    yani inşallah vermez.
    lan vermezsiniz dimi?
    vermeyin olum.
    bu işin şakası olmaz.
    kendinize gelin buna da evet demezsiniz artık.
    bi' evet deyin de görün.
    sikecekler bizi.
  • 100. madde: işbu madde anayasayı 100 maddeye tamamlamak içindir.
    falan... anayasayı yuvarlamış lan adamlar, düz hesap yapmışlar.
  • amerika ve israil köpeklerinin yaptığı anayasayı reddediyoruz. toplamda ittifak olarak %25 + %6 oyunuz var. bu oyla anayasa falan yapamazsınız kardeşim. milleti oyalamayı bırakın.

türkiye'yi derhal erken seçime götürün. ülkeyi yönetemiyorsunuz, defolun gidin.
  • zaten uymuyorsunuz ne gerek var ki anayasaya. hepten ilga edin, rahatlayın.
  • basliga bakip guldum. adam direk miktara odaklanmis. 100 madde.

adam olana anayasa bile gerekmez. mesela ingiltere,israil.
  • 100 maddelik anayasa neyi kapsar, ne hak tanır, devlet şudur budur tanımının ötesinde ne devlete ne sorumluluklar sunacak düşündüren anayasadır.

anayasayı sembolik bir yapıya indirgemeyi hedefleyen bir eylemdir. (ya da öyle düşünüyorum.)
hesabın var mı? giriş yap