şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle duyduğum haber!
    trafik kazalarının terör kadar can aldığı ülkemde çoktan alınmış olması gereken karar.
    hapis cezası günlük 20tl.ndan para cezasına çevrilebilecekmiş.
    trafik kazalarını önleyici daha bir çok kararın çıkarılması temennisi ile...
  • işlemesi muhtemel olan suç/suçlar için peşin hüküm giymek ve ceza hukuku anlamında bir kabahati artık suç olarak kabul etmek aynı zamanda her toplumsal sorunu eli baltalı insan gibi kanunlarla düzeltmeye calısmanın son halidir. istersen on iki yıl hapis cezası ver adam ""5 dakikalık yol'' , "zaten burda cevirme yok" diyip delecektir yasagı. ayrıca sanşına bir cevirmeye denk gelse, alkol alanın sehir icinde birden 80 km hızla gitmesiyle bir sürü sorun cıkartacak düzenleme. insanlarda bir alkol kültürü ve bilinci yok ise o direksiyondan kimseyi indiremezsin arkadas bu gercekligi gözardı etmek neyin nesidir amk.
  • kesinlikle cok dogru bir uygulamadir. gecen agustos'ta 65 promil alkollu bir sekilde polis tarafindan durduruldum ve ehliyetim 6 ayligina alindi. 6 ay boyunca toplu tasima araclarini kullanarak ve yuruyerek isime gittim. dusunecek cok zamanim oldu, yillardir bu sucu isliyordum ve cok daha kotu bir seye de sebebiyet verebilirdi bu davranisim.

artik icki ictigimde aracimi surmeye devam etmiyorum, bir otobus ya da taksi ile evime donuyorum. ertesi gun yine ayni sekilde aracimin oldugu yere gidip aracimi aliyorum. bu cok kolay bir seymis, yillarca bunu yapmayi akil edememis olmak da ayri bir akilsizlikmis ki bunun cezasini 6 ay araba suremeyerek ve 900 tl odeyerek cektim.

o gece arabami almayip taksiye binseydim 30 tl, dolmusa/otobuse binseydim 2,5 tl odeyecektim...

alkollu iken araba surmek yasaktir. bu kanunlarimiz icerisindeki en hakli sebeplere dayanan yasaklamalardan birisidir. bunun tartismaya acilacak bir yani yoktur.