şükela:  tümü | bugün soru sor
 • selamun aleyküm'dendiğinde aleyküm selam diyerek yanıt verdiğimizde kazandığımız sevap miktarıymış... bu kadar bol ve rahat sevap kazanma yolları varken (ki islam'a göre şehit'in ne konumda olduğunu hepimiz biliriz) hala cehenneme gidebilen olursa tebrik etmek isterim kendisini çok...

  (#6956058 numaralı bir entry vardı eskiden orada yazıyordu tabi bu artık o kalmamış...)
 • facebookta görmekten bıktım. ulan bu kadar kolay mı şehit sevabı kazanmak? biz bir şehidin hesabını veremicez yüzünün sevabını aldığını nasıl sanabiliyosun?
  yüzsüzlük resmen.
 • bıktıran dindar paylaşımlarından.

  ulan biraz da faziletten, akıldan, fakirlere yardımdan, hoşgörüden, toplumsal dayanışmadan, ilimden bilimden bahsedin be. nerede boş beleş ve ikiyüzlü bir söylem var, orada genelde bu tip paylaşımlar hep.
 • muhtemelen para havuzlanan cemaatler veya tarikatlerin uydurduğu söylem. 1 sadaka 100 şehit sevabı gibi ifadelerle dini sömürü kullanılır. geçen bi akrabanın yanındayken yemeği bitirmekten bahsediyordu, tabağını bitir sadakan olsun 100 şehit sevabı dedi. oha dedim ohaa! iki kaşık sallamak veya 5 lira sadaka vermekle canını vermek nasıl kıyaslanıyor, hem de bir kez üç kez değil tam 100 kez!

  hastalıklı kafalarda yaşayan bir virüstür bu ifade.