şükela:  tümü | bugün
  • her saldırı sonrası ortaya çıkan, sınır ötesi harekatlarda coşan ibnedir. askerliği sivas'ın 100 km. doğusuna düşsün, tümgeneral peşinde koşar, hayatında kanas mermisini sadece battlefield'da görmüştür, arkadaşının burnu kanasa 3 gün midesi bulanır ama insanların kafasına dragunov mermileri girmesine, yanındaki adamın beyninin kamuflaja sıçramasına mehmet akif şiirleri ile destek verir bu orospu çocuğu. lan kuzey ırak fotoğraflarını google'da aratıyorum, 2. sayfaya gelemeden tansiyonum düşüyor, dünya'nın en pislik arazisi, gayya kuyusu... bu pezevenk, gidin analarını sikmeden geri dönmeyin diye gaz veriyor sözlük üzerinden, lan yavşak zamanında yaşar büyükanıt ''niye geri geldiğimizi soranlar, o arazide 24 saat geçirsin...'' demişti, az bile demiş sana orospunun dölü. buraya gelip, nasıl da siktik pkk'lıların anasını demek için, zebanilerin bile durmayacağı, cehennem kelimesinin yetersiz kaldığı o arazi için, sen kimsin kalkıp gidin durun orada diyorsun, fahişenin göt deliği?

3 mehmet akif şiiri, 2 bordo bereli efsanesi ile kimse sizin için beynini ırak dağlarında bırakmak değil orospular, çok sevdalısı varsa, eline alır g-3'ü çıkar ırak dağlarına, zorunlu hizmetini yapan 20 yaşındaki gariban çocukları üzerinden mastürbasyon yapmayın.

- ama ben askerliğimi, diyarbakır'da yaptımm, vatanı bekledimm !
    - lan yavşak, sağ olarak geri gelmişsin, insanları ölüme gönderiyorsun sen. cudi dağı'nda bile yapmış olsan, kimsenin kanı üzerinden siyaset yapamazsın orospu çocuğu.

kimse ölmesin, o vatan da oradaki çocukların ölmesi ile sağ kalıyorsa, vatan da sağ olmasın !
  • bu adam tam bir ibnedir hem de katıksız bi ibne. gavat senin ailende hiç şehit var mı ki, acısını ne kadar hissettin ki. o acıyı hisetmenin eşiğine geldin mi ki böyle diyorsun. insanlar ölüyor, sen unutuyorsun iki kişi unutmuyor o çocukcağızı. bunları anlattıktan sonra da yüzsüz yüzsüz der ki "birileri ölecek abi, vatanı korumak için ölüyor büyük bir şey bu" der ama kendisi ölmüyor kendi kardeşi ölmüyor. uzaktan korkmadan konuşması o kadar basit. büyük çoğunlukta olduğu gibi bu ibnede de empati eksik. biraz kendinden başka insanları düşünmek, onların penceresinden de olaylara bakabilmek gerekir.
  • kulağının dibinden geçen merminin hızıyla ve fısıltısıyla birlikte birden buz keser. çatapat gürültüsüyle irkilir.

ya kardeş, saldırı bölgesine, sınır ötesine gönderilenler t-850 değil, insan. yeniden bire bir yapabileceğin bir alet değil. canlı, ailesi, hayatı olan varlıklar. bir daha düşün?

tsk'da yıllardır bu zihniyet zaten var. asker dediğin, erat dediğin orduda envanterin bir parçasıdır, tanktan, uçaktan, gemiden değersizdir. askersen, içtimada da mal gibi sayılırsın. tekmili, yanaşık düzeni öğretiyorsun, 6 tane mermi sıktırıyorsun, kaçakçılığı önlemek için yapılmış basit karakollara terörle mücadele etmesi için askeri güzel güzel sevk ediyorsun da bunlar adamı hayatta tutmaya yetmiyor. biraz özeleştiri yapın. kadronuzun yarısının içeride olması önlem almanıza engel değil.

hükümet de intikam peşinde. yarrağım, karşında devlet yok. terör örgütü var. intikam almamalısın, önlemelisin, caydırmalısın, sonlandırmalısın. intikam aldın, 100, 200, 300 terörist öldürdün. ne oldu? gerisi yine orada. hem de gözü daha çok dönmüş durumda. intikamı büyük olacak. bak hele. başbakanın derdi, iktidarını korumak. cumhurbaşkanının yaptığı tek şey twit atmak. bakanın derdi, torpille adam yerleştirmek, adamına ihale vermek. adamların umurunda bile değiliz. %50 dahil, hepimiz çoktan feda edilmiş durumdayız. hala 1000 şehit daha veririz diye sayıklıyorsun. vatan dediğin yer sen bilmeden, farketmeden el değiştirdi. hükümet artık ülkede genel kurul görevini yapmıyor, yürütme kurulu oldu, emirleri, izinleri hep başka yerden alıyor. sen 1000 şehit daha diye bir tarafını yırt.

geçti bunlar. trenin kalkışı hazirandaydı. şimdi ekimdeyiz, kaç durak geçti farkında mısın? ötv zammı, yakında bütçeni yamultmaya başlayacak. deniz feneri'nin affı, hayırseverliğini daha çok istismar edilebilir kılacak. verdiğin vergiler elin sıcak parasıyla uçup gidecek. yeni anayasadaki haklarından bihabersin. sen, şikeyle uğraş, 1000 şehitle uğraş, occupy istanbul'la (güzel bir düşünce ama sorunun kaynağına gidecek bir yol değil) uğraş. occupy ankara yapın, kaç milyonsunuz? bakanlar kurulu artı cumhurbaşkanı 35, 40 adamdan korkuyorsunuz. bir şeyleri tek başına bir milim bile oynatamam, bu işler tek başına değil, hep beraber yapınca oluyor. ifadeye de çağırabilirsiniz, zaten işsizim, meşguliyet olur.

edit: son iki cümleyi ekledim.
  • böyle bir ibne görmedim hiç, benim çevremdekilerin çoğu antimilitaristtir, çoğu askere gitmez bazıları da aile baskısı, devlet sektöründe çalışma derdi gibi nedenlerle gitmek zorunda kalır. tabi isteyerek giden ibneler de vardır, bilemem. bunu diyen orospu da görmedim, tanıdığım orospuların çocuğu yok onları bilemem. asıl entry'me girerkene başlık ile ilgili maruzatımı bildirebildim sanıyorum.

entry:
    kendi cebinden mi veriyon lan!