şükela:  tümü | bugün
  • bu konu ile başlık açılıp daha çok insana ulaştırılmamasına şaşırdım doğrusu. konumuz şu;

çok sevdiğim ilker kül abimin bundan bir yıl kadar önce başlattığı bir kampanya. aslında olay hiç kimsenin yardım için sponsor olmaması ile başlıyor. sponsorlara kızıp kendine sponsor olmaya karar veriyor.

bu kampanya öncesi çoğunluk doğu bölgesinde olmak üzere 100 kadar okuldaki öğrencilerin kırtasiye,giyecek gibi masraflarına yardımcı olmuştu. kampanya sonrası hız kesmeden yardımlara devam ediyor ve yardımları bizzat kendi motoru ile ilgili şehre giderek teslim ediyor.

kendi ağzından 1000motorcu1000çocuk kampanyası için açıklaması;

-“1000 motorcu 1000 çocuk” kampayanızdan bahseder misiniz?
    -*bugüne kadar 100’ün üzerinde okula yardım götürdük ablamla ve çevremizdeki dostlarımızın destekleriyle. daha önce sosyal medyada açtığımız bir sayfa sayesinde 120 bin destekçimize ulaştığımızdan tv programlarına bile çağırıldık. ancak ön plana çıkmamak için kabul etmedik. fakat bu kadar yoğun iş temposunda ve bu kadar fazla okula ulaşınca ne yazık ki bütçemiz zorlanmaya ve okul yardımlarını yapamaz duruma gelmiştik. bunun üzerine birkaç firma ile ulaşım, konaklama ve malzeme temini gibi konularda sponsorluk görüşmeleri yaptım. ancak kimseden olumlu olumsuz yanıt bile alamadım. bunun üzerine sanırım kızıp kendi kendime sponsor olmaya karar verdim. nasıl mı? fotoğrafçı ilker okul yardımları yapan ilker’e sponsor olacak. işin özü bu. yani motosikletlilere 30-40 kompozisyondan oluşan bir albüm çekimi ile elde ettiği o minik kazancı okul yardımlarında kullanacak. 1000motorcu1000cocuk adı buradan geliyor. yani önümde tamamlanması gereken 30 bin fotoğraf karesi ve 1000 mutlu öğrenci var.

- bugüne kadar yardım kampanyalarınızda hiç sponsor kabul etmemişsiniz nedenini açıklar mısınız?
    -*çünkü o destekleri öğrencilere yapmalarını tercih ettik hep. bu işi sonuçta kendimiz için yapmıyorduk. ancak işler boyumuzu aşınca maddi sıkıntılar yüzünden fazla okula ulaşamaz hatta yardım yapamaz duruma geldik. proje de okul yardımlarının devamı için gelişti.

hem profesyonel fotoğraflarınız olsun, hem de kardeşlerimizi sevindirin. kazan-kazan durumu yani.

motoru olmayıp yardımcı olmak isteyenler ercanlar.net( kendisi yardım nakliyatlarını ücretsiz şekilde yapan ve projenin başında beri tüm taşıma işleri ile ilgilenen firmadır) üzerinden buff ve tshirt alarak da yardımcı olabiliyor.

çektiği fotoğrafların bazılarına ve yardım ettiği çocukların gülen yüzlerine aşağıdaki adreslerden erişebilirsiniz.

https://www.instagram.com/1000motorcu1000cocuk/
    https://www.facebook.com/…motorcu1000cocuk/?fref=ts

haydi ekşi sözlük motorize timi. iletişime geçin ve sizde bu güzel kampanyaya destek olun. motoru olmayanlar ise tshirt,buff alarak yardımcı olabilirler. gelin hep birlikte güzel kardeşlerimize yardım edelim.
  • çok sevdiğim projedir. motosiklet başlı başına fotojenik bir araç zaten, üzerine de teknik yeteneklerinin yanısıra iyiniyetle süslenmiş bir sürü fotoğrafa imza atmış ilker kül, atmaya da devam ediyor. bu proje kapsamında bir sürü iyi insanla bir araya geliyor, bizi de getiriyor yavaş yavaş.

'ya biz bir yardım yapmıştık o nereye gitti' dedirten bazı yardım kampanyalarına kıyasla, yakından görme şansınız da var nereye ne güzellikler yaptığınızı.

güleryüz ve muhabbet kurtaracak demiştik ya, umutlu bir oluşum bu. umutlandırmaya devam etmesi dileğimle...
  • şimdilik t-shirt alarak katıldığım kampanya.
    bir gün hayalim gerçek olursa ve bir motora sahip olursam ilker kül'ün objektifinin karşına geçmeyi çok isterim.
  • güzel insanların güzel projesi.
    çocukların sevinci görülmeye değer...