şükela:  tümü | bugün
  • kaç gündür videosu çıkıyor, adam sanki roket kullanıyor uzaya çıkacak. ben olsam ön konsola çıkarım, oradan sanki daha sabit tutulacak gibi.
    anladığım 100 km üzeri sürüşler için ford sakıncalı ya da birileri sallıyor.
    edit; satış yapan kişi bu serinin 100km üzerine çıkmak için uygun olmadığını belirtmiş.tartışma buradan çıkıyor.

https://youtu.be/e9_xdfq6dpk
  • dayım kaza yapmıştı, direksiyonum titredi, hakimiyeti kaybettim gibi şeyler söylese dahi kaçık olunca kimse dikkate almadı, hatta buna inandırdılar sonrasında soranlara ne bileyim birden yoldan çıktım demişti.
    şimdi ise acaba mı dedirten görüntü. ama yok yok o naptığını bilmiyor.şu mal paylaşımı oluncaya kadar istikrar için dayıcım deli olduğunun altını çizmemiz gerek.
  • tahminimce hidrolik arızası olan araca has bir sorundur.

videodaki kişinin de böyle kullanmak hoşuna gidiyor olmalı ki servise gitmeyerek inatla kullanmaya devam ediyor.
  • 2000 ford fiestada hiç böyle sorun yaşamadım. sanırım hidrolikte sorun var. hidrolik borusu patladığında zar zor parketmiştim ben de.
  • hızlandıkça direksiyon sertleşir. sertleşmiyorsa aracı bakıma sokun. çözülmüyorsa hurdaya çıkarın.
  • arabanin rot-balans ayari bozuk. dilerseniz herhangi bir arabada deneyip gorebilirsiniz. ford’a bok atmayiniz
  • f150 gibi görünüyor ve bu araçların sorunları yıllardır konuşuluyor.
  • arka planda konuşan eleman muhtemelen servis yetkilisi. konuşmayı anlamak biraz zor olsa da adam bu tür araçların üzerlerinde ağırlık olmadan 65 mil/s üzerinde hız yapmak için tasarlanmadıklarını belirtiyor. biz yine elimizden geleni yaptık* ama bu araçlar yarış araçları değildir ve bir yükü bir tepeye çıkarırken stabil olmaları için tasarlanmıştır; hızlı araç istiyorsanız f150 almalısınız diyor.

yani benim tahminimce servise gitmemiş değildir, servise gitmiş ve sorunu hala devam etmektedir ve bunun üzerine de servisle tekrar irtibata geçmiştir*. bu konuşma da büyük ihtimalle işte o konuşma...

edit: bahsettiği f150 de herhalde şu
  • 100 km hız mı lan it? otoyola çıkamayacak mıyız yeni araçla? otoyola göre dizayn etmediysen o bir kamyonet değil traktör amk. plaka bile takılmasın. sinirlendim durduk yere.