şükela:  tümü | bugün
  • 24.09.2017 tarihinde yapılan seçimlerin üzerinden 106 gün geçmesine rağmen almanya'da henüz bir hükümet kurulamadı. geçici bir hükümet var ve bu hükümet önemli kararları alamıyor. yeni hükümetin kurulmasını bekliyorlar. kimse birbiriyle koalisyon olmak istemiyor oylarımızı kaybederiz diye. acaba almanya yeni bir seçime doğru mu gidiyor? yoksa istikrar için başkanlık sistemine mi geçecekler? bunları zaman göstericek. paolno almanya'dan bildirdi.
  • ve bunun almanya'da gözle görülür hiç bir soruna yol açmaması. neden? kurumsallık, devlet politikalarını toplumun her kesimini kapsayacak ve geleceği planlayacak şekilde oluşturup bunlara riayet etmek böyle bir şey çünkü.
  • (bkz: türkiye'nin kaderi akp'nin kaderi ile bütünleşti)

akp'ye neden kızıyoruz biz? devleti ele geçirmeye çalışmak yerine devleti devlet yapan kurumsallığı sağlamakla ilgili en ufak bir kaygı gütmediği için. sevelim ya da sevmeyelim recep tayyip erdoğan türkiye'ye gelmiş en güçlü ve en büyük siyasetçilerden/liderlerden biriydi. rte gücünü bu yönde kullansaydı türkiye gerçekten ahaber'de anlatılan o müreffeh ülke olacaktı.

ağızlarında sürekli bir dava adamı retoriği. oğlum türkiye'den önemli dava mı var? siyasal islam'dan daha tesirli bir zehir mi var? malesef türkiye rte ile başarılabilecek çok önemli bir şansı kaçırdı. ben akp'ye en çok bu yüzden kızıyorum ve almanya ile bu konuda dalga geçenlere acıyorum.
  • 3 yıl önce, almanya'daki haziran seçiminde hükümet kurulamayınca ülke genelinde yapılan bombalı saldırılarda 500'e yakın insan ölmüştü. sonra ne oldu? halk korkutulup bir güzel sindirildi, düşünemez hale getirildi ve kasım seçiminde tekrar iktidar geri alındı. benim lügatımda ne olduğu çok açık. bu ve benzeri şerefsizlikler kime fayda sağlıyorsa, faili de odur. almanya'yı yöneten zihniyeti kınıyorum!!