• gürol ağırbaşın bas şarkıları iki albümünde söz olan tek şarkı (albüm enstrumental). şarkının sözlerini türkiyenin en büyük sanatçılarından ve de gürol ağırbaşın yıllar yılı bas gitaristliğini yaptığı bülent ortaçgil yazmış ve söylemiş. ayrıca şarkıda erkan oğur da vokalle ve de çaldığı kopuzla eşlik etmiş. bu kadar başarılı sanatçının biraraya gelmesiyle işte böyle şahane bir şarkı oluşmuş . dinlenilesi, tapılası...

susmaya görsün gönül ağacı
    yıldızlar gizli bulutların üstünde
    ay ışığı nazlı hiç görünmüyor
    şeker bile tatsız denizler sessiz
    geceler insafsız hiç konuşmuyor
    ilişkiler kaçamak anılar hiç dost değil
    son şarkılar güzel ama çalınmıyor.
    susmaya görsün...
  • budist tesbihindeki tane sayisi

6x3x2x3=108

6 duyu: gorme, duyma, koklama, tad alma, dokunma, dusunce
    3 zaman dilimi: gecmis, simdiki zaman, gelecek
    2 kalp hali: saf, kirli
    3 duygu/dusunce hali: onaylamak, karsi cikmak, tarafsiz kalmak
  • ortaçgil'in (kendi şarkısı olmadığından olsa gerek) bir başka türlü söylediği (sanki gülümseyerek susar gibi); müziği başka türlü, sözü başka türlü olan şarkı.. başka türlü bir şey..
    gece müziği.. yazsonu müziği.. sıcak, karanlık bir kış sabahının beyaz müziği..
  • yuri gagarin'in uzayda kaldığı dakika sayısı.
  • tek duzen hesap planinda diger hazir degerlerin hesap kodu
  • çok, çok güzel bir şarkı bu.. her enstrümanı ayrı ayrı hissettiriyor.. her sesi ayrı ayrı yaşatıyor.. feci hüzünlü.. masmavi her yanı..
    "aman susmasın.."
  • bulent ortacgil, gürol agirbas, erkan ogur grubunun düzenledigi en iyi parcadir sanirim 108. erkan ogur'un geri vokallerindeki ince tinilar, ortacgil'in sözlerindeki öz anlatim ve yine erkan ogur, yine kopuz... sarapsiz dinlenmemeli, asksiz dinlenmemeli...
    susmaya görsün gönül agaci
    seker bile tatsiz, denizler sessiz...
  • sagopa kajmer'in uğurla bahtiyarları adlı parçasının bir versiyonunda bazı bölümleri beat olarak kullanılmıştır.
  • hic susmasin istenilen bir eser. uc iyi adam, arkada erkan ogur'un sesi. "ilişkiler kaçamak anılar hiç dost değil. son şarkılar güzel ama çalınmıyor." cumlesindeki son sarkilar nedir, bilen varsa anlatsin. illa sarki mi olmali orada, metafor olamaz mi diye ic geciriyorum. zira bazi seyler iyi, guzel olsa da, olmuyor, bir sonuca varilamiyor. bu da oyle sanirim. bu sarkiyi dinlerken cidden "seker bile tatsiz" sanki. bazi sarkilar gece cok etkili olur ya, bunu gunun ilk isiginda dinle. etkisi ayni olur gece ile. misal su an yavastan triplere girmeye bile basladim. bu arada erkan ogur tam calmaya baslarken aha dedim pencere onu cicegi basliyor, acayip benzemis. o da enfesti. en iyisi, susmaya gorsun gonul agaci.
hesabın var mı? giriş yap