• feridun düzağaç'ın gelecek yeni albümünün adı. şimdilik çok detay yok, güzel eserlere imza atacağından eminim.

edit: çocukluğum, gençliğim... albüm tek kelimeyle muazzam olmuş. tekrar emeklerine sağlık diyeyim.
  • f.d.'ın instagram paylaşımı sonrası sırıtarak dolaşıyorum. hayat hapishanemdeki masama çentik atacağım her geçen gün için. görüş günü yakın. şafak 13.

ne arabamda ne evimde cd sürücüsü olan bir elektronik cihaz kaldı. ama alacağım cdyi. açıp kartoneti okumam lazım çünkü. yazmıştır yine gönülden dökülmüş bir iki cümle kelimelerin efendisi. okumamak olur mu?
  • f.d.'nin onuncu albümü... :)

albümdeki şarkılar:

01. dinle
    02. yeter
    03. gidin
    04. gözlerinden anlarım
    05. sana...toryum
    06. pişmanlık sineması
    07. kurtar beni
    08. yabancı (feat. yaya)
    09. gel
    10. sen yoksun diye
  • torrente spotify'dan önce düşen albüm.*
  • ne zaman nereye düşerse düşsün hem itunestan hem de cd olarak satın alacağım albüm. * şimdilik sadece bir kez dinleyebildim, yorumum sonra gelecek. * *
  • şimdi dinlemeye başladığım albüm.

edit: henüz dinle şarkısını geçebilmiş değilim. nedense eski günleri hatırlattı
  • albümün gelişiyle bahar geldi ama dinleyince içimdeki kışı hatırladım.

bu adamın ne ile beslendiğini çok merak ediyorum. kelimeleri bu kadar muntazam bir araya getirip nasıl şarkı yapabiliyor? hem baharı hem kışı nasıl hissettirebiliyor?

tanım: dört yıl aradan sonra bugün çıkan mükemmel feridun düzağaç albümüdür.
  • bu ülke müziğinde tevazu sahibi olması anlamsız olan iki insan var: biri vedat sakman, diğeri feridun düzağaç.

şimdi her ikisinin de yeni albüm çıkardığı kutlu bir dönemden geçiyoruz. (gerçi vedat sakman için hala beklemedeyiz.)

10'a özel'e gelince... beklentiyi karşılayan bir albüm olmuş. ki beklenti epey yüksekti her feridun düzağaç albümünde olduğu gibi. tek tek saymaya gerek yok. hepsinin üzerinde emek harcandığı belli, hepsi muazam. hepsi bu diskografiye hakim kalitenin hakkını veriyor.

yalnız o "gözlerinden anlarım" nasıl bir şarkıdır. hani "güzel bir kadının çok da güzel gözlere sahip olması haksızlıktır, çünkü herkes gözlerine övgüler düzer, geri kalan güzelliği gölgede kalır" derler ya, bu şarkı öyle bir şarkı olmuş. enfes.

kendi konforlu alanından çıkmaktan da yine çekinmemiş. yeni bir feridun düzağaç albümünde insanı heyecanlandıran şeylerden biri de bu olur. ve yine hayal kırklığına uğramadık. albüme genel olarak klasik sound hakimken, "pişmanlık sineması" gibi harika bir sürpriz var.
  • 28 yıl önce çıkmış pearl jam'in çıkardığı ilk stüdyo albümü.
  • çok beğendim yine. etkileniyorum çok f.d dinlerken. sonrasında aşk kapımı çalacakmış hissi oluşuyor.* gerçi hüznü de ayrı yaşatıyor.
    her neyse harika album.
    (bkz: 10 numara 5 yıldız)
hesabın var mı? giriş yap