şükela:  tümü | bugün soru sor
  • biraz önce yaşadığım iğrenç durum.

olay şu:

10. yüzyıl arap gezginin türklere dair gözlemleri başlığında yazdığım şu yazım nedeniyle 10air rumuzlu bu şahıs bana "araplar olarak kicimizi sizin emir aldiginiz amerikanin dolarlariyla siliyoruz. elhamdülillah." diye bir mesaj göndermiş.

bunu dediği kişi de türk milliyetçisi. onun afkurmasına yanıt verecek değildim haliyle ama başka yazarlar da görüp ne olduğunu anlasın da muhatap olmasın diye başlığına şu entry'yi yazdım.

"türkiye'de yaşayan, ekşi sözlük kullanan ama türklere hakaret etmekten zevk alan haysiyet mağduru bir arap.

ülkenin düştüğü duruma bak..."

biraz önce bana bir mesaj daha göndermiş, "nick altlarımızı da karşılıklı doldurduk he" diye. iftira atacağından zaten emindim ama bu kadar iğrençleşebileceğini tahmin etmemiştim. bana şunu yazmış:

"mini etek giyen kıza tecavüzü hak goren insan atmigi."

son zamanlarda insanların hele ki sosyal medyada, özellikle ekşi sözlük'te hassas olduğunu biliyor ya, beni bu açıdan hedef tahtasına oturtmaya çalışıyor kendince. neye dayanarak, hangi yazımı esas alarak böyle bir iftira atabiliyor bu şahıs?

mini etek düşmanlarının da, oruç tutmayanların düşmanlarının da, araplaşmayan türklerin düşmanlarının da kimler olduğunu biliyoruz.

bir insan bu kadar ucuz olmamalı, bir insan inandığını iddia ettiği değerlerle bu kadar zıt bir yaşam sürmemeli. hani bunların dinine göre iftira haramdı?

benim düşünce yapımı yazdıklarımı okuyanlar zaten rahatlıkla anlayabilir ama bir insana iftira atmak bu kadar kolay olmamalı. böyle bir haysiyetsizliğin yaptırımı olmalı.

o yazının orada durması bile sözlüğün ayıbıdır.

böyle insanlarla yaşamak zorunda olmaktan midem bulanıyor!
  • sözlüğün iyice foruma dönmesi.

kişisel atışmalarınızı, hesaplaşmalarınızı bilmemnelerinizi de mi artık buraya taşıyacaksınız?

bize ne sana kim iftira attıysa attı. sanki herkes çok meraklı birbirinin düşüncesini öğrenmeye. entry'yi beğenmiyorsan şikayet et.
  • "bize ne iftira attıysa" diyenler bir gün iftiraya uğrarsa ne yapacak çok merak ediyorum.

kendince "sözlük yönetimine şikayet et" diye akıl vermeyi biliyorlar ya, evet o gün yaptım. sonra da defalarca kez şikayet ettim. aradan günler geçti, ya sonuç? o iftira hâlâ orada duruyor.

güya sözlüğün foruma dönmesinden şikayet eden ve "yönetime bildir" diye akıl veren bu şahıslar yönetimin umursamaz tavrına ne diyecekler, söylesinler bakalım.