şükela:  tümü | bugün
 • kim ne derse desin, asosyal teşhisi konulması gereken insan modelidir.

  içerisinde bulunduğumuz dönemde, tüm organizasyonların ve insanlar arasındaki iletişimin yadsınamayacak derecede önemli bir parçası haline gelmiş whatsapp gruplarının, önü alınmayacak bir hale gelmiş olması hepimizce üzerinde mutabık kalınmış bir gerçek. zira ota boka whatsapp grubu kuran yurdum insanının akıllı telefonunda, kullanılsın kullanılmasın en az 10 whatsapp grubu olmalıdır. kota budur. 10'un altında whatsapp grubu olan insana psikologlar tarafından " asosyal " teşhisi konulmalıdır.

  nasıl mı ? hemen saymaya başlayalım;

  *cuma raqii keyfiiii ( o mekan kötü, bu mekan dolu, orası pahalı, burası tanıdık )

  *mira bebek ziyareeeet ( mira bebek oldu. bir beyaz yakalı ziyareti yapmak şart )

  *himmetyağmur wedding ( kaçta nerede bulusulacak, çeyrekler nereden alınacak ? )

  *artunç doğum günü ( artunç'un dqünüsünde hangi fix menulu mekan daha iyi ? )

  *qusenleeeer :d:d:d:d:dddd (ailesel lokal gıybet)

  *yine mi güselis yine mi cicek ( kız kıza grup. kıyafet,gıybet, saç,baş ), genchleergücü (erkek erkeğe barzo grubu futbol, kadın,araba eksenli ) - bunların ikisi bir sayılıyor

  *iş yerindeki departman grubu ( en sıkıcısı, en istemediğin. ama silemediğin,çıkamadığın)

  *qanqilleeer ya da qanqitellalaaar ( türlü gıybetin döndüğü yakın arkadaş grubu )

  *tatil grubu ( yakın arkadaşlarla yapılacak olan alaçatı - bozcaada tatili, ya da önceden alınmış ucuz uçak bileti ile yapılacak tatil için dönen türlü beyin fırtınaları.nerede kalınır ne yenilir, ne içilir ? en trend mekanlar nerelerdir? ucuzluk en önemli kriter. kristof kolomb böyle kasmamıştır. )

  *lise veya üniversite arkadaşları grubu ( içip içip sürekli lisedeki, üniversitedeki komikli anılar konuşulur, tazelenir. gıybet yine var. gülünür falan. birbirine yürüyenler de mevcuttur. )

  evet. gördüğünüz üzere, bir çırpıda on whatsapp grubu çıkıyor. bu da demek oluyor ki 10'dan az whatsapp grubunuz varsa, bilimsel olarak asosyalliğiniz ispatlanmıştır.bunların haricinde farklı temalı gruplarınız olabilir, olmayabilir, aynıları olur, benzerleri olur ama bu işin kotası minimum on gruptur. kullanılmasa da orada durmalıdır. akıllı telefonunuzu aldığınız gün kendiliğinden oluşmalıdır bu gruplar. oluşmuyorsa, bir sıkıntı vardır oralarda. asosyal olabilirsiniz. hemen psikoloğa başvurunuz bence. çocukluğunuza falan insinler. aman dikkat.

  tepkilerin ardından gelen edit: ironi ulan ironi !
  bilmiyon mu ? iron maiden değil lan.

  (bkz: ironi)

  hızla teknolojik sosyallik üzerinden asosyalleşen günümüz insanları ile taşak geçilmesi amacı ile yapılan bir tespit sayesinde, ciddi ciddi böyle düşündüğümü sanan insanları görmemi sağlamış olan asosyallik çeşididir.
  facebook bile kullanmayan, sosyal medyadan ve sanal iletişimden nefret ederek mümkün mertebe kaçmaya gayret eden ve sürekli olarak eleştiren biri olduğumu ve entryde bu amaçla tamamen ironik maksatla girdiğimi ayrıca belirtmek istiyorum :/

  edit 2:

  ironiden anlamayan sözlük yazarları turnusol kağıdı olmuş tespit. bir sürü mesaj geldi abuk subuk. küfür eden var.

  ulan yaşlı teyze gibisiniz. yaptığım ironiyi açıklamak zorunda bıraktınız ironi ironi olmaktan çıktı. bir boka benzemedi...
 • (bkz: hassiktir)
 • 1 tane dahi gruba üye olmadığım için, demek ki ben bu tespite göre bırak asosyali, "insan" bile değilim.
 • (bkz: kustum)
 • 10'dan fazla grubu olmadığı için ağır işsiz olmayan adamla aynı kişidir.
 • gelen bildirimden bikiyordur,zirt pirt gelen bildirimlerden..
  asosyallikle ilgisi yok pasam,adam kafa dinlemek istiyor...
 • 10'dan az arkadaşı ama sağlam arkadaşları olan kişilerin okuyup güldüğü başlık
 • gerçek hayatta görsen yolunu değiştir grup kuralım asosyal olmayalım yeaah diyor hala