şükela:  tümü | bugün
  • cumartesi akşamı beko marka buzdolabımın bozulduğunu farkettim. halihazırda garanti (3 yıllık garanti) kapsamında. pazar sabahı 444 0 888 numaralı çağrı merkezini arayıp "buzdolabımın motorundan çalışma sesi gelmesine rağmen soğutmuyor." dedim. karşılığında "son ayarda soğutmaya alıp ilk 2 saat hiç açmadan 24 saat bekleyin, düzelmezse teknik servis gönderelim." dediler. 24 saatin sonunda dolabın içi, havadan daha sıcaktı. ben de bu sabah saat 9 civarı, tekrar çağrı merkezini arayıp böyle böyle deyip servis talebinde bulundum. teknik servisin beni gün içerisinde arayıp, randevu alacağını ilettiler. saat 13'e kadar arayıp soran olmayınca tekrar çağrı merkezini aradım, durumu tekrar ilettim. "şimdi not düşüyorum gün içinde mutlaka aranacaksınız." dendi. zaten dondurucudaki her şey tövbe estağfurullah bir şeye dönüşünce attık. peynirleri filan piknik dolabına doldurup, küp buz ile elimden geldiğince sağlama aldım. saat 15'e kadar arayan soran olmayınca çağrı merkezini tekrar aradım. durumu tekrar anlattım. "ben gerekli notları aldım." dendi tekrar. "bakın servis niye bugün gelmedi demiyorum. beni arayıp randevu alsınlar, ben işlerimi ayarlayayım." dedim. saat 8 gibi 4. kez çağrı merkezini arayıp durumu bir daha anlattım. "servis talepleri yoğun olduğundan sizi arayamamış olabilirler." dendi. yarın sabah 9'dan sonra kesin arayıp randevu alacaklarmış.

ben beko adına güvenip; buzdolabımı, ocaklı fırınımı, çamaşır ve bulaşık makinesini beko aldım. bana bu malları satarken, "bizim servis altyapımız yetersiz, satın aldıklarınız bozulursa bakamayız." denmedi. ayrıca, iş yükü çoğalıyorsa yeni eleman alırsın. demek ki teknik servisleri üzerinde hiç bir hükümleri yok.

ben bu laf olsun torba dolsun diye yapılan işlerden artık tiksiniyorum. hukukun işlemediği yerde her şey böyle gevşiyor işte. yarın öğlene kadar, bir gelişme olmaz ise buzdolabını yakacam herhalde.

not: özet geçersek. teknik servis niye gelmiyor diye değil, niye tenezzül edip benden randevu almıyorlar diye çağrı merkezini 4 kere arayıp, çağrı merkezinin laf dışında bir şey üretememesi durumu.