şükela:  tümü | bugün
  • pijamayla gidersek fırına gittiğimizi anlarlar bence
  • fırın bize gelecektir heralde. e-devletten ekmek başvurusu yapıyoruz ptt getiremiyor ama hikayenin sonunda.
  • şu iki gün ekmek yemeyin diye entry girenlerin silkildiği bir ülkede yaşıyor olsaydık keşke. hala olayı ekmeğe indirgiyorlar akıl fukaraları.
  • ekmek yeme ne demek yahu?
    ulan şu ülkede aylık geliri 2500 lira olup 4 çocuklu aile geçindiren çalışan sayısı tüm çalışanların %43'ü !
    bu herif ve ailesi ekmek yemesin de taş mı yesin?
    çıkın kristal kulenizden de ülkenizi tanıyın azıcık... mal mısınız nesiniz yahu!
    gerçi hepiniz 10000 dolar üstü maaşlı arkadaşlardınız değil mi? unutmuşum pardon.
  • eczaneler fırın olacaktır. böylelikle fırınlara gitmek yerine bize gönderilen sms ile eczanelerden ekmeğimizi alabileceğiz.
  • 2 günde ekmek yemeyi verin diyenler, o zaman fırınlar niye açık.

hayır ekmek yemiyorum da yiyen adama ne diye 2 günde yeme diyorsun.
  • ekmeği karne ile dağıtırsalar ne gülerim ha. önce camileri kapattılar, şimdi ekmeği karne ile dağıtmaya ramak kaldı. önüne "cehape" getirip yıllardır "şunu bunu yaptı." diye kafa siktiğin ne varsa yapmak zorunda kalıyorsun :)

eee düşmez kalkmaz bir allah birader.

not: ateistim.
  • evinde ekmek olanlar, 2 gün de ekmek yemeyiverin diyor..
    ağzı olan konuşuyor anca bu memlekette.
    ne diyim valla bilemiyorum artık.
    ulan belki adam senin gibi ızgarada et çeviremiyor, salatasına ton balığı koyamıyor, nüfusü 4, 5 belki 6. biraz peyniri azcıkta zeytini var naapsın kağıdamı sarsın yesin mal..
    biz nasıl başkasının gözünden bakamayan insanlara dönüştük? bu nasıl oldu ya?
  • (bkz: paradoks)
  • fırıncılar, tıpkı araçlarıyla domates, biber, patates, soğan anonsuyla kamyon arkasından gezici manavlar gibi, sokak sokak gezip, anons yapacak sanırım. evet.

ekmek, ekmekçi, çavdar, kepek, tam buğday, cevizli ekmeeek...

tövbe tövbe aklıma züğürt ağa sahnesi geldi.