şükela:  tümü | bugün
 • stephen king'in son yıllardaki en iyi romanı. kokain-sonrası king döneminin şişirmeleri tabii ki mevcut (kitabın kahramanı jake epping'in, lee harvey oswald'ı izlediği 150 sayfa ömür törpüsü gibi); epping'in karakteri pek iyi geliştirilmemiş ve spoiler olarak addedilebilecek bir detay da hafiften bayık. ama king, şah damarı bam-bam-bam diye atan canlı bir dünya yaratıyor; özellikle epping'in geçmişteki öğretmenlik yaptığı dönem gayet başarılı (ve melankolik -- zırt, pırt gözümden yaş geldi). uzun, uzun olmasına, ama su gibi de okunuyor.
 • henüz ortasına bile gelemedim (kedi canını sevdiğim stephen king'e kütük gibi yazdığı için teşekkür ederim, zaten hiç bitmesin istiyorum, bir taraftan da okumadan edemiyorum) ama nasıl bir roman ise hayatımı tamamen ele geçirdi. konu zaten ilginç, stephen king'in ilan ettiği konuya bir türlü yanaşmaması da çok hoş sonuçlar doğurmuş (bence), aralara tam dozunda yerleştirilmiş pathos anları da yazarın bizi küçük sürprizlerle şaşırtmasına tekabül ediyor zahir. herkes benim gibi tepki vermeyebilir tabii, ama yetiştirilecek işiniz varsa, başlamayı azıcık erteleyin, diye acizane fikrimi belirtmek isterim.

  ha bir de böyle bir şey var:

  --- spoiler ---

  http://www.guardian.co.uk/…ephen-king-bad-sex-award

  uzay zaman sürekliliğinin herhangi bir noktasında birinin diğerine orgazm anında oh sugar dediğine inanmayı reddederim ben la!

  --- spoiler ---
 • bitmiyor canina yandigim, bitmiyor.

  akici mi dersen.. zaman zaman. bazen surukluyor, bazen tikaniyor. hani idare ediyor ama, 849 sayfa be kardesim. kanli canli iki tane roman sigar o sayfaya.
 • altın kitaplar'ın 7 haziran'da satışa çıkaracağı stephen king romanı. en güzel yanı da orijinal kapağıyla yayınlıyor olmaları.

  http://i47.tinypic.com/9fqf07.jpg
 • uzundu, soyleydi-boyleydi ama, bildigin basyapit bu. okudukca agizda bir degisik tad birakiyor sanki.. oyle bir hayalgucu var ki adamda, anlatiyor da anlatiyor, anlatiyor da anlatiyor, karsisina arkadasini almis da hikaye anlatirmis gibi anlatiyor.
 • 816 adet sayfaya sahip kitap. insan bir yerden bir yere götürmek için ciddi güç harcıyor. ben şunu anlayamıyorum; yahu neden tuğla gibi bir kitap yapmak yerine iki cilt olarak çıkartmazlar şunları. ben belki sabah akşam serviste okuyacağım bunu. tutsan adam gibi tutulmuyor kitap elin canına okuyor. tabi stephen amcamın umrunda mı tuşlara bas gitsin isterse 1000 sayfa olsun.
 • türkçe adı 22/11/63'tür.*
 • ortalarından sonra biraz "daha kısa olsaydı eyiydi" dedirten ama son birkaç yüz sayfada heyecandan nefesimi kesen, okuması gayet zevkli roman

  [http://fiestakitap.blogspot.com/…1-63-11-22-63.html http://fiestakitap.blogspot.com/…1-63-11-22-63.html]
 • robert stroud'un vefat ettiği tarihtir.
 • --- spoiler ---

  sonu the sixth sense kolaylığı ve kısalığı ile piç edilebilir bir kitaptır.

  --- spoiler ---

  evet çok şpoylerize bir şpoyler olmadı ama yine de ihtimamlı davranmış olalım.
hesabın var mı? giriş yap