şükela:  tümü | bugün
  • şüphesiz ki evde "anneaaa benim diş filmim nerde yaa o siyah olan " diye gezmiş nesildir.
  • 2006'daki güneş tutulmasına şahit olmuş nesille beraber efsaneliği falan kalmamıştır.

(bkz: 29 mart 2006 güneş tutulması)
  • floppyleri kırıp içindeki diskiyle izledik, sonra her yer karıştı unuttuk.
  • tutulmayi boğaziçi üniversitesi güney kampüsünde deniz manzarasi eşliğinde izlemiş nesildir.
  • yazlıktaydık, babam sağdı ve güneşe bakmak için ufak bir cam parçasını ateşte islemişti. ama asıl unutamayacağım görüntü, asma çardağınının arasından giren güneş ışıklarının yerde yüzlerce minik hilal gölgeleri oluşturmasıydı ve çok güzeldi.
  • aralarında olduğum nesil.* büyük bir merakla balkona çıkıp, gayet çıplak gözle* bakıp içeri girdiğimde, televizyondan ''çıplak gözle bakılmaması gerek'' uyarısını duymuştum. kör olmasam bari diye böhüüü diye düşünürken, tam bir kardeş delirten olan abimin kör olacaksın diye beni korkutmasına maruz kalmıştım.
  • ayni zamanda bir efsane sarkisini da vakti zamaninda kismen ezbere bilen kusak. kim derdi ki bir gün efsane olacaklar *
  • denize girerken arkadaşlarla kıyıda şahit olduk. hakikatten ortam tuhaflaştı. deniz bile durgunlaştı. hepimize bir acayip his geldi. benim de içime doğdu kötü birşeyler olacağı. onlara da söyledim. depremden sonra da, "sen bilim adamı mısın yaa? nasıl bildin?" deyip şaşırdılar. ben de tabii ki, ne sandınız? diye cevap verdim idi.
  • herzaman beynimize "bir felaketin habercisi"die kazınmış olaydır. hep ürkütür...
  • hatta ay tutulması hayıra, güneş tutulması şerre diye yorduğu da olur yaşlıların (ananem) teşekkürler...
hesabın var mı? giriş yap