şükela:  tümü | bugün
  • az önce google'ı açınca karşılaştığım hiphop'un 44. doğum yıl dönümünü kutlamak için yapılmış doodle.

turntable ve plaklarla müzik de yapabiliyorsunuz. o güzel, interaktif doodlelardan biri olmuş. 5-10 dakika oynadım bununla, mesaiye başlayamıyorum .
  • #birthofhiphop temalı olup şukela bir doodle'dır. dj'lik yapıp, plak çalarken scratch yapabiliyorsunuz, tüm level'ları atlarken çok güzel vakit geçirdim, sanırım gene yapacağım harika olmuş.
  • ultimate breaks and beats ve wild style, fab five freddy amcanın anlatımıyla bir araya gelse ne olur sorusunun cevabı olmuş eğlenceli doodle. plakların arasında ashley's roachclip'i görünce takdir ettim.
  • girişte izletilen video, hip-hop tarihi için kısa ve güzel bir özet olmuş. seçilen plaklar genelde 70'ler ve 80'lerden. her biri birçok ünlü rap veya hip-hop parçalarında sample (bkz: sampling) olarak kullanılan parçalardan seçilmiş.

özetle 10/10 puanlık bir doodle.
  • kendi mixlerinizi yapmanıza olanak sağlayan çok güzel bir doodle olmuş. harika.
  • şahane scracth'ler attığım doodle. güzel yapmışlar turntable'ı.

suzie super grupie ve bongo rock feat apachie' yi mix yapın acayip iyi.
  • benzerleri görülmek istenilen hareketlerdendir.
  • şu ana kadarki google doodle ları içinde en beğendiğim. turntable'larım ve plaklarımla tüm dj hedeflerini tamamladım bile.

başlangıçtaki video' nun içeriği şöyle:

selam millet ben new york'tan fab 5 freddy.

bugün, hip hop ın getirdiği en önemli yeniliklerden birinin ortaya çıkışını kutluyoruz.: break.

11 ağustos 1973'te kool herc adlı dj 'in boogie down bronx' da düzenlediği bir 'okula dönüş partisi', bildiğimiz anlamda müziği sonsuza dek değiştirdi.

iki turntable kullanan dj ler, enstrümantal break aralığını uzatarak insanların
    daha uzun süre dans etmesini sağladı.

bu tarza zaman içinde breakdance adı verildi.

daha sonra, partiyi canlı tutmak için, ritmlerin üzerine kafiyeli sözler ekleyen mc'ler
    ( master of ceremonies, takdimci) ortaya çıktı.

dj kool herc'in verdiği ilk partiden bu yana geçen zaman içinde hip hop, müzik dünyasında etkili bir güç haline geldi.

dans,sanat, moda ve diğer alanlarda etkili bir güç haline geldi.

tarihi öneme sahip bu yıl dönümünde dj olmak için ihtiyaç duyacağınız her şey burada. iki turntable ve bir sandık dolusu plak.

hadi bakalım partiyi başlatalım.