şükela:  tümü | bugün
 • sn. cb'nın atanmamış fetvacıbaşısı olan zat-ı muhteremin çok ilginç bir tespit yaptığı eski bir yazısının tekrarıdır (eski yazısını okumamıştım, öğrenmiş oldum).

  özetle;

  (1) fetvacıbaşı olduğunu kabul ediyor.

  (2) 17 - 25 aralık sürecinde ortaya çıkan olaylar hırsızlık tanımına uygun değildir. bu nedenle, bu olayların faillerine hırsız yakıştırması yapılması iftiradır; dinimize göre bu iftirayı yapanlar, günah işlemektedirler.

  buraya kadar eyvallah... şimdi devamına gelelim:

  (3) kamu görevinin getirdiği gücün, rüşvet ve / veya zimmet yoluyla özel çıkar elde etmek için kullanılmasına yolsuzluk denir.

  peki, yapılan tespit bu kadarla mı kalmış? kalmış gibi...

  17 - 25 aralık sürecinde ortaya çıkan olayların yolsuzluk olup olmadığına girilmemiş (mi acaba).

  gerçekten girilmemiş mi? buyurun, siz karar verin.
  hızlıresim link
  imgur link
  yenişafak direkt link
 • yazının bir bölümü şu şekilde:
  "..............ama ağzından çıkan her sözün hesabını vereceğine iman eden dindarlar ancak, hüküm giymiş hırsıza hırsız ve hüküm giymiş yolsuza yolsuz demek durumundadırlar. aksi halde yalan söylemiş ve iftira etmiş olurlar. "

  peki sayın karaman:
  bırak hüküm giymeyi ne islam hukuku ne de evrensel hukukla bağdaşmayacak şekilde niyet okuyuculuğu yoluyla insanların terörist ilan edilmesi, hiçbir somut delil olmadan gözaltına alınması, iktidar sahiplerinin çarşaf çarşaf geçmiş fotoğrafları medyada dolaşmaktayken insanların uydur kaydır zorlama yollarla fetö irtibatlısı yapılmaya çalışılması, insanların hiçbir hukuki ve vicdani dayanağı olmadan görevlerine son verilmesi ... filan hakkında ne düşünüyorsunuz.

  baş siyasetçiye bunun hakkında bir fetva vermeyi ya da uyarı yapmayı düşünür müsünüz?

  haksızlığa bilerek sessiz kalan ne olarak tabir edilirdi islam inancında?

  kendilerini müslüman olarak tabir edenlerin yarın hesap gününde bütün bu zulümlerle ne şekilde hesap vereceği konusunda bir fikriniz var mı?

  yoksa yine kaçamak bir fetva ve kelime oyunları ile bunu da mı meşru ilan edeceksiniz?

  siz allah'ı kandırabilecek misiniz?