şükela:  tümü | bugün
 • fransa'nin en cok okunan spor gazetesi l'équipe'in fenerbahçe'den ozur dilemesi olayidir.

  görsel

  türkçesi:

  dunku yayinlanan équipe gazetesinde son on yilin sampiyonlarini yazdigimiz gorselde bir hata olmustur. 2010-2011 yilinda sampiyonlugu halefi trabzon degil fenerbahçe kazanmistir. okuyucularimizdan ve fenerbahçe kulubunden ozur diliyoruz.
 • dünyanın en büyük spor kulübüne özür dilemek yetmez artık herkes biat edecek.
 • uefa ve cas da benzer özürleri dileyecek. "gerçeklerin er yada geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. " dedik ve sabırla bekledik sonunda fetö'nun kumpası çöktü. bize bu kumpası kuranlar tek tek yargılanıyor.
  bazılarının bunu anlaması zaman alıyor.
  ha taraflı gözle bakan andavallar tabi işlerine gelmediği için atıp tutmaya devam edecektir.
  ama mumunuz söndü.
  tarla marla demeyin size sivas'a giden balıkları sorarım morarırsınız ona göre.

  tanım: fetöcüler tarafından yapılan uluslararası karalama kampanyasında fetöcülerin bir mevzisinin daha düşmesi olayıdır.
 • türkçe'sini yazmayayım da herkes fransızca biliyor desin
 • fenerbahçe'yi dünyanın en büyük spor kulübü sanan renklileri ortalığa döken özürdür. ulan kendiniz söyleyip kendiniz inanıyorsunuz.
 • frankofon bir yazarımızın tercümesini yapmasını beklediğim özür.
  edit : frankafon diye yazılmıyormuş o .
 • fransızcam beni yanıltmıyorsa, fenerbahçe - trabzonspor maçında çıkan olaylar neticesinde, eşcinsel hakları savunucusu pierre gignac ile yenen akşam yemeği sonuçlandı 2011-12 yılları falandı sanırım. yazmakta.
 • fransızcam beni yanıltmıyorsa, "fenerbahçe 2010-2011 sezonunda sike sike şampiyon olmuştur ama biz dün hıyarlık yaparak ibne trabzonspor'u sehven şampiyon yazdık. başta bizim editoryal kadromuz olmak üzere, bu hata ile sevinen tüm trabzonspor camiasının olmayan beyinlerini sikeyim" yazmakta..

  edit:imla
 • dün buralarda "siz türkiye'de istediğinizi yapın avrupalı biliyor neyin ne olduğunu abi yeaa" diye ağzını yayanların nasıl yorumladığını merak ettiğim doğa olayı.

  önce bu gevşek h*msiler ve onların kuyruğu tinerci ve fetöcü itlerin fransızlar bizi sikine taktı sevinçlerinden bir iki örnek verelim:

  üç kuruşluk zekasıyla ironi yapmaya kalkışan h*msinin hazin sonu*

  l'equipe'in dürüstlüğünden çok etkilenen, adaletin bekçisi h*msi

  avrupauefacasisviçrefederalmahkemesi len mq

  son olarak fenerbahçe taraftarının o gazeteye o hatasını yediremeyeceğini sanacak kadar ülke gerçeklerinden kopmuş şakacı h*msi

  örnek çok, uzatmayalım. burada da gördüğümüz ve yıllardır tecrübe ettiğimiz gibi, bu arkadaşların ortak noktası konuyla ilgili her fransızca metne vahiy muamelesi yapması, l'equipe denen süreli yayını konu hakkında otorite kabul etmesidir.

  şimdi fikir namusu olan herkese düşen, nasıl fransız abileri 2010-2011 sezonu şampiyonun fenerbahçe olduğunu* kabul etmişse, gerçekleri kabullenmektir. şampiyon olduğumuzu biz söylemiyoruz, fransızlar söylüyor. onlardan iyi mi bileceniz?

  gördüğünüz gibi bazıları fransız da olsa özür dilemeyi, bükemediği bileği öpmesini biliyor. darısı bizim yerli fransızlara.
 • şikenin bir yalan olduğunun fransız gazetesi tarafından da bilinmesidir.

  fanatikliği bir kenara bırakın arakdaşlar. şike mike olmadı. şikeyi vatanı satan şerefsizler uydurdu, siz de fanatizmle gaza geldiniz.