şükela:  tümü | bugün
  • frida isimli dünya tatlısı köpeğin, fare zehiriyle öldürülmesi olayıdır. bir tanıdığımın başına gelen ve insanın kanını donduran olayı aynen aktarıyorum;

-------spoiler-------

dayanamadı kızım...
    dedesi son gece yollamıştı videosunu. ''bence iyi şeyda, toparlancak'' demişti, olmadı. sabah 9.30 da haberini aldık, fenalaşmış. yetişemedik biz gidene kadar göçmüş gitmiş kardeşimin köpeği. benim halim kalmadı, kardeşimi siz düşünün.
    2 senedir pislik bir adamın tehditleriyle boğuştular. çivili sopa ile saldırdı kardeşime ve köpeklerine. her gün tehdit, her gün saldırı... çocuklarımıza hayatı zehir etti. bize ait olan bahçeye, yani ortak olan bahçeye, kendi evimize giremez olduk. ''öldüreceğim'' dedi, jandarmayı aradık geldiler pisliği alıp götürdüler. tabi hiçbir ceza almadı. tutanak tutuldu mahkemelik oldu yine ceza almadı. babam "tamam şu köpekleri elleme, bana zaman ver, diğer ev bitsin burayı boşaltacağım, al ne yaparsan yap, senin olsun bahçe" dedi.

durmadı, evlatlarımızın canını almadan durmadı. her gün yüzünü gördüğü hayvana fare zehri verdi. 1 hafta can çekişti kızımız, 1 hafta içleri parçalandı. ne yaptıysak olmadı, kurtaramadık. bize destek olun, bu adamın ceza alması için bize yardım edin. bembeyaz pamuk kızımızı kara bezlerle toprağa verdik. o ve kardeşi için yapılan yeni evin yeni bahçesinde 1 gün oynamak nasip olmadı. cansız bedeni gitti bahçeye. kardeşi tek başına kaldı...

vücudu uyuzdan taş kesmişken buldu annesi onu. aylarca masajlar yaptı, parçalanmış derisine aylarca ilaç tedavisi uyguladı. onları bulduktan sonra tüm hayatını onlara adadı. bir annenin evladını aldı elinden bir pislik.

bu böyle bitmez. repost edin olayı twitter'da yayın bize yardım edin . içimiz yanıyor.

aklınıza gelen hesapları lütfen etiketleyin . şuan herkesten destek bekliyorum.

------- spoiler -------

gerçekten bıktık artık. bu nasıl bir alçaklıktır, böyle bir alçaklık nasıl cezasız kalabilir? seçimlerden önce hayvan hakları yasası sözü verenler , yine sus pus oldular. her gün ayrı bir istismar, işkence ya da katletme haberi.. ne yapalım, bu zalimliğe göz mü yumalım? zehirleyeni zehirleyip, tecavüz edene tecavüz mü edelim? yasa istiyoruz, yasanın uygulanmasını istiyoruz, bu kadar güç mü, maliyetli mi, nedir bu gariplerin çilesini bitirecek uygulamanın zorluğu, sıkıntısı?

ne kadar ses çıkarırsak, o kadar iyi. sosyal medyanın gücü malumunuz. umarım güzel frida'yı öldürenler cezasını bulur, umarım bu bir başlangıç olur.
    up'layan elleriniz dert görmesin..

facebook

frida :(

edit: köpek kimin anlaşılmıyormuş & imla

edit 2: pazartesi günü, hukuksal yollar için başvurular yapılacak. yardımcı olmak isteyen yazarlar, facebook profilinden ilgili kişilere ulaşabilir.

edit 3: hukuki sakınca oluşturabilecek yerler düzeltildi
  • dünyanın başına gelmiş geçmiş en büyük bela (bkz: homo sapiens)
  • ne zararı var ya.. sesi soluğu yok . bunu yapanlar . insanlığınızı sikiyim
  • söylenebilecek tüm çözümler yasal açıdan sakıncalı olacağından (bkz: azmettirme) ancak up'layabildiğim vahşettir.

ne yazık ki hayvanları koruma yasası bir seçim vaadi olarak kaldı...
  • up olsun.
  • acayip bir motivasyon bu gerçekten. yani köpeği öldürebilmek için zehir üzerinden kafasında plan kuran insan günü geldiğinde komşusunu falan da öldürür. o potansiyeli kesinlikle var.
  • büyük bir endişeyle insan zannederek (sözlük yazarı) tıkladığım başlık.

bırakın şu clickbaiti. ibneliğe lüzum yok. şu yapılan yaygaracılıktan başka bir şey değil. frida ney amk? sanki tüm türkiye tanıyormuş gibi başlık açınca ne oluyor? komşun ölünce 11 ağustos 2018 niyazi'nin ölmesi diye başlık mı açıyorsun? "köpeğimizin öldürülmesi" yazsan olmuyor mu?

edit: eşek şakası gibi arkadaş. atamadım hala üstümden.

köpeğe üzüldüm. inşallah o, arkaik et yığını bedelini öder. sahibi ne kadar itici olsa da faresi-köpeği-kargası can candır.
  • (bkz: up)
  • memlekette bir tane seri katil de çıksın şu hayvan katillerini öldürsün.

ruh hastası piç kuruları hep suçsuz masum insanları öldürüyorlar.
  • allah'ın dilsiz kullarına zulmedenler aynı zulmü elbet göreceklerdir. frida ondan günü gelince hesabını soracak. çıksın şu hayvan yasası artık dedirten olay.