• ablamın yaşadığı rezalettir. olduğu gibi aktarıyorum.

"11.08.2018 tarihinde saat 12:55 tarihinde, 19.08.2018 tarihli istanbul sabiha gökçen – italya roma leonardo da vinci seyahatim için www.obilet.com üzerinden 1.835,25 tl ye pegasus havayolları uçak bileti satın aldım. yurtdışı kartım ile satın alma işlemi yaptığım için tutar kartımdan euro olarak çekilmiştir. yukarıda belirtlildiği gibi ödeme sırasında 1.835,25 tl için ödeme onayı verdim fakat kartımdan o anki güncel kur ile hesaplayarak ulaştığım 250,16 € luk tutar değil 293,80 € çekilmiştir. müşteri temsilcisi ile görüştüğümde ilk önce kur sabitlemesi yapıldığı ve bu nedenle bu kadar tutarda € ödemesi yaptığımı iletmiş, ben itiraz edince de online satın alma işlemlerinde döviz ile ödeme yapılırken merkez bankası kurlarını dikkate aldıklarını belirtmişlerdir. kendilerinin 1.835,25 tl yi € ya çevirirken kullandıkları döviz kuru 6,25 tl dir. (ki merkez bankası kuru o esnada 6,80 tl ‘yi göstermektedir.) aynı bilet pegasus’un websitesinde tl olarak 1.834,00 tl dir € olarak ise o esnada 270,00 € olarak satılmaktadır (merkez bankası kurlarına göre ve olması gerektiği gibi). görüldüğü gibi obilet.com bu günlerde yaşanan döviz kuru krizini kendince fırsata çevirmeye çalışmakta ve alenen insanların kartından kur farkı bahanesi ile fazla para çekmektedir. insanlar salak değil aynı bilete 270,00 € ödemek varken durduk yere 293,80 € ödesin. evet, obilet.com üzerinden online bilet satın alma işlemi gerçekleştirdiğim için hata yaptım ve 23,86 € (162,248 tl) zarar ettim. yurtdışında yaşıyorum ve yıllardır online olarak bilet satın alırım böyle bir saçma ve kazıklanma durumu ile ilk kez karşılaşıyorum. arkadaşlar sizlere tavsiyem eğer kazıklanmak istemiyorsanız bu websitesinden alışveriş yapmayın."
hesabın var mı? giriş yap