şükela:  tümü | bugün soru sor
 • düzeltme: arkadaşlar, firmanın adının rönesans inşaat olduğunu mesajlarıyla ve konunun altına yazdıkları yorumlarla bana bildirdiler.

  -

  o görkemli, oda sayısının binli rakamlarla ifade edildiği, "itibar" için hiçbir masraftan kaçınılmayan ankara'daki sarayı bilirsiniz. çankaya köşkü'nün yerini alan!.. projeye göre, sarayda bazı inşaatlar hâlâ devam ediyor. aslında "ediyordu" demek daha doğru. çünkü, önceki gün hâlâ devam eden saray içi inşaatlarda çalışan işçilerin yüzde yetmişinin işine son verildi. nedeni ise ödeneksizlik. saray inşaatlarını yapan r... inşaat firması ödenek alamadığı için işçilerine yol verdi. biraz daha örnekleyelim;

  r.... inşaat sarayın ana kompleksinin hemen birkaç yüz metre ötesindeki millî kütüphane inşaatını da yapan firma. ilk başta az bir ödenek almış, sonra para musluğu kesilmiş. aynı firma, r. erdoğan için marmaris okluk koyu'nda yaptırılan 300 odalık sarayın inşaatını da yürütüyor. saray kaynaklarından aldığım bilgiye göre, firma ödeneklerini tahsil edemediği için orası da durma noktasında.

  ne kadar acıdır ki!.. seçimde önce saray inşaatlarında çalışan işçilerle yapılan toplantılarda, "oyunuzu cumhurbaşkanımıza ve cumhur ittifakına kullanmazsanız kim gelirse gelsin inşaatı durdurur işsiz kalırsınız" deniyordu. şimdi, kapının önüne konulan o gariban işçiler dertlerini anlatacak yer bulamıyor.

  eğer, r. erdoğan da ekonomin gerçek durumunu merak ediyorsa çok fazla uzağa gitmesine, ekonomi kurmaylarını toplamasına gerek yok. saraydaki odasından çıkıp nizamiyeye kadar gelmesi oradaki kayıtlara bakması yeter de artar. "yok oraya kadar gidemem. yorulurum" diyorsa, saraydaki taklacılardan 3 gün önce saray inşatlarında kaç işçi çalışıyordu bugün kaç işçi çalışıyorun kayıtlarını istesin ve de sorgulasın...

  sarayda durum böyle... varın gerisini siz tahmin edin!.. belki de saray işçileri iç ve dış mihrakların hain oyunları yüzünden işsiz kalmışlardır!..

  bu sefer teğet geçmedi - ahmet takan
 • bu başlık çok değerlenecek. kaynak gelirse bu başlığı kimse tutamaz...

  inşaatın durması halka "artık gerçekten ekonomik krizdeyiz, baksana!" dedirtebilecek nadir şeylerden birisi.

  eğer tüm halkta "kriz beklentisi" oluşursa işte o zaman gerçekten kriz olur diye düşünenlerdenim. halktan daha yoğun bir şekilde "ekonomik kriz!" sesleri yükselirse hükumetin atacağı adımlarda ne gibi değişiklikler olur işte onu bilemedim...

  edit: başka bir başlık altında konu tartışılıyormuş arkadaşlar. (bkz: rönesans holding'in işleri durdurma kararı alması)
 • hic bir bok olmayacak gelismedir. tayyip bunlarin anasinin uzerinde basilsa, orospuluk analarindadir tayyip'te degil. bunu soyleyen secmenden ne tepki vermesini bekliyorsunuz?

  imla
 • ek vergiler yoldadır.

  ha olur da inşaat yarım kalırsa, yeni hükümet inşaatı sonlandırıp, savurganlık müzesine çevirmelidir.
 • istanbul metro inşaat işlerinin de belediye para vermediği için durdurulduğu konuşuluyor.
 • o değil de ahmet takan'ın yazdıklarından tutan oldu mu hiç?

  bu adam sürekli sansasyonel şeyler yazmaya devam ediyor ama hiç ses getirmiyor. sanki "ha ahmet takan mı yazmış salla gitsin o zaman" gibisinden tepkiler veriliyor. çok ilginç bir durum.
 • (bkz: rönesans holding'in işleri durdurma kararı alması)

  söz konusu iddialar bu başlık altında mevcut.
 • bizzat bu inşaatlarda görevli bir arkadaşımdan duyduklarıma göre doğru olandır. üstelik sadece bu da değil, mit ve genelkurmay başkanlığı binaları inşaatları da askıya alınmış. mit binası şantiyesindeki 6000 kişiden geriye bayramdan sonra çalışmak üzere 2000 kişi kalacakmış. işten ayrılanlar mühendis, işçi, mavi yaka çalışanlar. toki, inşaat firmasına 3 aydır aylık 110m olmak üzere hakediş ödemelerini de yapamıyormuş.
 • rönesans holdingin ankaradaki mit şantiyesinden bahsediliyor .bizim şirketinden orda çalışmaları vardı rönesans bu hafta hepsini geri yolladı .