*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • evgeny grinko'yu 4 yıl sonra yeniden ankaralı hayranlarıyla buluşturacak olan konser.

  http://www.facebook.com/events/242741013064604

  biletler: http://www.biletix.com/etkinlik/vw966/turkiye/tr

  --- spoiler ---

  valse" adlı şarkısı ile gönüllerde taht kuran genç piyanist evgeny grinko, ankara’da. ilk bestesini 16 yaşında iken üyesi olduğu bir punk grubu için yapan grinko, bestelerini bu zamanda dinlediğinde kendisine ait olduğuna inanamasa da punk onun için müziğe ilk adım.

  piyano ile klasik müziğe geçmesi ise 24 yaşında minimalist müziğe duyduğu merakla ve piyano çalmayı öğrenmesiyle başlıyor. grinko, büyüdüğü ülke ve kültürden büyük izler taşıyor ve bunları bestelerine aktarıyor.

  evgeny’nin zhukovsky’de bestelediği ve tek başına kaydedip mixlediği cinematic melodies ep’sinin (2009) kapanış şarkısı morning in pripyat, kuzey ukrayna’da bulunan pripyat şehrini anlatıyor. pripyat 1970‘de çernobil nükleer santrali çalışanları için inşa edildi. 2005 yılında kayıtlarını istanbul’da gerçekleştirdiği silent like water adlı kısa albüm yayınlayan sanatçı bu kısa albümde lev knipper’in polyushko polye eserini field adıyla yorumlamıştı.

  dinleyenleri düşsel yolculuklara çıkaran tarzı ve duygusal bestelerle dolu iki albümü "cinematic melodies" ve "winter sunshine" ile kazandığı ünü, "valse" adlı şarkısıyla pekiştiren sanatçı, bu şarkısıyla youtube'da 15.000.000'dan fazla görüntülenme rekoru kırıyor. moskova'nın yakınında zhukovsky adlı küçük bir kasabadan çıkan fakat kısa sürede adını tüm dünyaya duyuran genç piyanist, cello, akordeon, keman ve viola çalan 5 müzisyen ile sahne alıyor.

  evgeny grinko, konserlerinde piyano haricinde gitarda ve davulda da hünerlerini gösteriyor. son kısa albümünü "tiny mouse tales" adıyla yayınlayan evgeny grinko aralık 2018'de çıkacağı türkiye turnesinde bugüne dek yayınladığı albümlerden unutulmaz şarkılarını çalacak.

  en son aralık 2014'te çıktığı türkiye turnesinde ankara, konya, izmir, eskişehir ve istanbul'da kapalı gişe konserler veren evgeny uzun bir zaman sonra tekrardan ankara'daki hayranlarıyla buluşmak üzere 11 aralık’ta meb şura sahnesine konuk oluyor.
  --- spoiler ---
 • bunu görmeyeydim ıyiydi. o zamana para olur mu acep ? zor valla zor!
 • ufoların dünyaya gözle görülür şekilde ziyaretine şaşırmam, konya'ya bu adamın gelmiş olması kadar...

  https://www.youtube.com/…yjx4vqiek&feature=youtu.be
 • kullanılmayan biletler alınır.

  edit: 2 adet mümkünse.
 • bilet aradığım konser. gidemeyecek olanlar yeşillendirse ne de güzel olur.