• amk gay subay da olmasin zaten, de sevgililik kismi olmadi
  • orduda eşcinsel bireylerin askerlik yapması durumu pratikte zaten erken terhis sebebi diye biliyorum. yeni bir şey değil. resmiyete yeni dökülmüştür belki bilemiyorum.
  • ordu laikliğin kalesiyken de yasaktı şimdi de yasak. ilk entryi okuyan bir zamanlar bülent ersoy genel kurmay başkanıydı sanacak.
  • islami camidaki eşcinsellige takık olma durumunun tarikatlardaki yaşamla alakalı olduğunu düşündüğum durum.

yani escinselliği sürekli tartışan kişiler muhtemelen birşeyler saklıyorlardır. mesela bu başlıktaki (bkz: badeci şeyh mağdurlarının ifadeleri) olayın cim-cif uzmanı kahramanlarına sorsan hepsi eşcinselliğe karşıdır :)
  • tsk'nın subay kadrosu taa selçuklu döneminden bu yana kendi özgün yapısındadır. devlette hangi dil konuşursa konuşulsun subay kadrosunda türkçe konuşulur. türk ordusunun kurmay kadrosu millet hangi dinde olursa olsun tanrıtanımaz şekilde yetiştirilir.

fatih'in şeyhülislamına "senin dinin savaş meydanında işe yaramaz" diyerek verdiği ayar hatırlatılmalıdır.
  • eşcinsel denilince sadece erkek geliyor yazarların aklına.
    dip not: ipnelik karakter meselesi.
    tanım : askerlik için yeni kriterler.
  • doğruluğu yanlışlığı tartışılır da ben mi yanlış okudum?

tanım: eski maddenin içeriği değişmeden ikiye bölünmesiyle ortaya çıkan yeni karardır.
  • eşcinsellik zaten yasak kışlada erler arasında çok olay çıkıyor bu nedenden dolayı. erken terhis ediliyorlar sanırım orasını tam bilmiyorum ama sıkıntı yani ortaya çıkarsa. olması gereken bu tabi sonuna kadar destekliyorum.
    edit:homofobik değilim ama askerlik farklı bir olay ne din ne cinsellik buraya karışmamalı diye düşünüyorum.
  • önceden de tsk'ya lgbt alımı yasaktı zaten. değişen bi durum yok. ilk madde eklenmiş olmalı.
  • eskiden eşcinselliğini resimle kanıtlayan insan askerlikten muaftı. nasıl resim dersen tabii ki iş yaş.

buradan geriye gitmeyi başarmak bence kucumsenir bir saçmalık değildir. tebrikler.
hesabın var mı? giriş yap