şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bunlarin birde sultani vardir
  • yasarin sacma sarkisi. sana bir ay bana bir ay yetmez gulum on bir ay, o bir ayi tutta gulum on bin aydan say, falan dio ben bisey anlamiyorum.
  • on bir ay boyunca (ki korkarım onbirayın doğrusu onbir ay olmuyo) açtığı iddia edilen fekat gözlemlerim sonucu kendisinin sadece bir ay açık olduğunu tespit ettiğim sardunya tipi ev bitkisi. çok su, çok güneş, az su, az güneş; hoşlanmıyo bunlardan. ben de kendisine onbir oniki hiii hihi hi hi hi diyorum eğlensin diye.
  • -şimdi yaşar hocam, 11 ayı aldık. 11 ayla çarpıyorum.. 121 ay oldu.
    -onbir ayı tut...
    -tut derken.. elde var 11 gibi mi?
    -şimdi onbir aydan say sen önce..
    -abi saydım da, değişmiyor sonuç, hayır 11 in karesini mi alacaz yoksa..
    -onbirayı tutup onbir aydan say..
    -e onu diyorum işte.. 11 in karesi mi?
    -sana bir ay, bana bir ay..
    -tamam 2 ay da oradan geldi.. etti 13... 13 ayı mı onbir aydan sayıcaz, anlamadım ki ben bunu?
    -o bir ayı tutup onbin aydan say…
    -haydaa, 10.000 nerden çıktı yaşarcım şimdi.. 11 aydı ya..
    -nay nay ninay nay ninay..
    -haah.. tam oldu..
  • hicri takvimde yer alan ve ramazan ayi disinda kalan 11 aya da denir. (bkz: #8219663)
  • yaşar'ın yaptığı hesabın kafamı feci karıştırdığı şarkı.
    bakkal hesabı desen, o da değil.

sana bir ay, bana bir ay,yetmez gülüm onbir ay :
    şimdi 1 ay, 1 ay daha, 11 ay felan etmez; 2 ay eder. bu 1'ler string variant değil ki "1" + "1" eşit olsun "11". öyle ise belirteceksin,yaşar kardeş. belirtmediğin sürece integer olarak tanımlarım ben onnarı...

sonra; o 1 "ay" ı (o bir "ayı" değil) tut ta gülüm,10 bin aydan say :
    sayamam gülüm. 1 sayısı ne 1'lik, ne 2'lik, ne de 10'a kadar olan diğer sayma sistemlerinde 10000 sayısına karşılık gelir. ayrıca 10000 ayı saymaya ömrüm yetmez benim.

naynayninaynayninay :
    burada anlaşılmayacak birşey yok, son derece açık. yine de anlamayanlara yardımcı oluruz.

gülü soluncaya, seni ölünceye... :
    yaşar kardeşim, burada yorumu bize bırakmışsın da işleri güçleri fitne fesat olanlarımız var. ola ki biri çıkıp, "bu şarkı bu sözler kötü anlamlar çağrıstırıyor" dese , üst kurulla başın derde girmez mi ?

git gözünü seveyim şu şarkının sözlerini revize et te gel yahu. hem zaten melodisini de beğenmemiştim. onu da aradan çıkarmış olursun böylelikle.
  • -yaşarcım geçen sefer olmadı, çıkaramadık sonucu, sen de cıvıdın zati sonda, nay nay diye..
    -etme bulma dünyası on beş yaş rüyası değil.
    -yav yaşarcım ne diyosun gene bak şurda iki bira atıc... ha..
    -…
    -anaa, 15.. olum bi sayı daha varmış onu kaçırmışım demek ki.. ulen yaşar, sen var ya..
    -bin kere tövbe etsen bin kere bozsan yine gel.
    -anaa, burada da 1000 var hacı. var ya gaus yöntemi gibi şarkı yazmışın şerefsizim. dur bunları da katalım işleme.
    -beni ellerden sayma..
    -bi saniye yaşarcım kafamı karıştırma.. tamam, çıkardık işte rakamları.. 11 ayı tuttuk. çar pıı 11.. etti 121. 2 ay ekle. 123. 15 vardı çıkar 15 i , 109. çarp binle: 109000. ee. bu ne şimdi.
    -o bir ayı tut da gülüm onbiraydan say.
    -lan tuttuk ya başta daly.. tövbe tövbe..
    - o birayı tut da..
    -bak harbiden anana sövecem şimdi yaşarc.. haa.. ulen sen birayı mı tut diyodun.. biran mı bitti? konuşsana yavrum iki saattir mıy mıy. hey allam ya. neyse şerefe hati..
    -nay nay ninay nay ninay..
  • gulu bir gun seni her gun
    gulu soluncaya seni olunceye

bu sözler emrah ın acı lokma adlı filmindeki bir repliktir. yaşar a nasıl ulaşmış merak ettim.
  • girişteki bağlamayı seviyoruz. tabi ölçüleri de bağlıyo bağlama güzel olmuş.
  • sigara içenler için, mübarek onbir aylar.