• önemi bir kat daha artan maç.

  grubunda 4. sırada bulunan a milli futbol takımı, zorlu andorra ve macaristan rallisinden altın değerinde 4 puan çıkararak önemli bir avantaj yakaladı. nitekim estonya'nın 1 puan önündeyiz şu an sıralamada.

  amma ve lakin, fikstürümüz bir denli zorlu. estonya gibi yaman bir deplasmana gideceğiz.

  abdullah avcı yönetiminde 2 maçlık yenilmezlik serisi yakalayan futbolcularımızın baltık cehennimden en az bir puanla çıkması gerekiyor.

  evet, 3 puana tabii ki hayır demeyiz ama yine de eldeki bir kuş daldaki iki kuştan iyidir.

  bu kritik maçta benim nacizane fikrime göre puanı garantileyecek birkaç püf noktası:

  - beşiktaş'tan futbolcu oynatılmaması,
  - tandemde gökhan zan-bekir irtegün,
  - takımın 15-20 gün önceden kampa girmesidir.
 • ilk maçta elde edilen galibiyetin yarattığı avantajın korunması adına, defansif ağırlıklı bir kadroyla oynamamız gereken maç. mücadeleci orta saha ve tek forvet mantıklı görünüyor.
 • milli takımımızın son dönemdeki tarihi maçlarından biri.
  macaristan gibi büyük bir takım önünden çıkarılan bir puanlık avantajın korunması için önemi büyük bir mücadele.
 • andorra'yı andorra'da yenen takımımız için zor olmayacaktır. kolay değil, bi tarafta ispanya, diğer tarafta fransa olan bir futbol ülkesini yenmek.
 • bu maçtan saatler önce hollanda-macaristan maçı oynanacak. şayet o maçta macaristan puan kaybederse türkiye gol olur yağar bu maçta.
 • bu maçta 5 atarsak, şimdi tam tarihini bilemesem de tahmini 3-4 gün sonra hollanda maçında oynayacağımız futbolu düşünmek dahi istemiyorum. o gazı, o heyecanı.
 • estonya'yı desteklediğim maçtır. fatih terim geldi 2. olalım falan diye düşünüyordum ama 2 play-off maçı için daha uğraşmayalım. paşa paşa elenelim bari bu seneyi kurtaralım.