1. 2014 dünya kupası elemeleri kapsamında a milli takımımızın estonya ile yapacağı maç.
  2. önemi bir kat daha artan maç.

grubunda 4. sırada bulunan a milli futbol takımı, zorlu andorra ve macaristan rallisinden altın değerinde 4 puan çıkararak önemli bir avantaj yakaladı. nitekim estonya'nın 1 puan önündeyiz şu an sıralamada.

amma ve lakin, fikstürümüz bir denli zorlu. estonya gibi yaman bir deplasmana gideceğiz.

abdullah avcı yönetiminde 2 maçlık yenilmezlik serisi yakalayan futbolcularımızın baltık cehennimden en az bir puanla çıkması gerekiyor.

evet, 3 puana tabii ki hayır demeyiz ama yine de eldeki bir kuş daldaki iki kuştan iyidir.

bu kritik maçta benim nacizane fikrime göre puanı garantileyecek birkaç püf noktası:

- beşiktaş'tan futbolcu oynatılmaması,
    - tandemde gökhan zan-bekir irtegün,
    - takımın 15-20 gün önceden kampa girmesidir.
  3. ilk maçta elde edilen galibiyetin yarattığı avantajın korunması adına, defansif ağırlıklı bir kadroyla oynamamız gereken maç. mücadeleci orta saha ve tek forvet mantıklı görünüyor.
  4. milli takımımızın son dönemdeki tarihi maçlarından biri.
    macaristan gibi büyük bir takım önünden çıkarılan bir puanlık avantajın korunması için önemi büyük bir mücadele.
  5. andorra'yı andorra'da yenen takımımız için zor olmayacaktır. kolay değil, bi tarafta ispanya, diğer tarafta fransa olan bir futbol ülkesini yenmek.
  6. bu maçtan saatler önce hollanda-macaristan maçı oynanacak. şayet o maçta macaristan puan kaybederse türkiye gol olur yağar bu maçta.
  7. bu maçta 5 atarsak, şimdi tam tarihini bilemesem de tahmini 3-4 gün sonra hollanda maçında oynayacağımız futbolu düşünmek dahi istemiyorum. o gazı, o heyecanı.
  8. estonya'yı desteklediğim maçtır. fatih terim geldi 2. olalım falan diye düşünüyordum ama 2 play-off maçı için daha uğraşmayalım. paşa paşa elenelim bari bu seneyi kurtaralım.
  9. 21.30'da başlayacak ve star'dan yayınlanacak olan sondan bir önceki kader maçı. kadro da ya bugün ya yarın açıklanır.

11 ekim 2013 estonya türkiye maçı hakkında bilgi verin