şükela:  tümü | bugün
  • 14 yaşındaki kız kardeşimin pasosunu çaldırması sonucu oluşan rezalettir.

şöyle ki;

10 ekim'de 15:30'da okulundan çıkan çocuk eve gelebilmek için metroya biner ve yolda pasosunu farkında olmadan düşürür ya da çaldırır.

bunu 11 ekim sabahı fark edip, evde paso aramalarına girişip bulamayışımızla beraber 153 beyaz masa 17:00 itibarıyla aranır.

beyaz masa görevlisi "kartınız usulsüz kullanım sonucu yakalanmış ve 80 tl + 10 tl bir bedel ödenerek kartı alabilirsiniz" demiştir.

80 tl usulsüz kullanım bedelini, hırsızlığa uğrayan kart sahibine ödetmek istemişlerdir.

usulsüz kullanımı bildiren görevlinin, bu kuraldışı kullanımı yapan kişi hakkında tutanak tutup tutmadığını neden bu cezayı bizim ödemek zorunda olduğumuzu söylememle beraber, "kural bu" cevabını aldık.

hırsızlığı yapan başka biri iken onun ödemesi gereken kabahati bizim ödemek zorunda oluşumuz tam bir rezalet örneği değil de nedir?

kaldı ki bu tutanağı tutan ve bildiren görevliden de şikayetçi olduğumu belirttim. 48 saat içerisinde geri döneceklermiş. yersen! ki ne zaman bir problem yaşasam ve bildirsem 153'e hep kendi çalışanlarını korumuşlardır bu yüzden yine pek bir şey çıkacağını sanmıyorum.

bu konu ile alakalı bilgisi olan, bize akıl fikir verebilecek olan var mı?

80 tl ya da daha fazlası zerre umrumda değilken, başka birisinin yapmış olduğu kabahati benim ödemek zorunda bırakılışım çok sinirlerimi bozdu.

bu aynı şey gibi "mini etek giymiş tahrik etmiş tecavüz edebilir, şort giymek dinimizce haram tekme atabilirim, kapısını açık bırakmasaydı elbette hırsız girer o eve.."

cb ne diyor "mağduruz, kandırıldık"

en büyük hırsızlar, küçüklerini koruyor işte!

içindeki cehape teyzesini de çıkardınız ya bokunuz da boğulun e mi?
  • şimdi siz öğrencisiniz öğrenci olmayana kartını veriyorsun. bu usulsüzlük yakalanınca da vay efendim ben kaybettim de bir gün sonra fark ettim diyorsun. büyük ihtimalle böyle düşündükleri için size kitliyorlar cezayı.

geçmiş olsun.

yani düşünce benim değil böyle düşündüklerini tahmin ediyorum.