şükela:  tümü | bugün
  • birilerini zengin edebilecek ibretlik kur. yazıklar olsun sana!
  • oldukça kritik bir seviyeye gelmiştir. birazdan göreceğiniz grafik günlük verilere göre çizilmiştir. aslında yatay seyirde gibi duran dolar kuru nisan 2016 tarihinden itibaren yükseliş trendi içerisindedir. hoş grafiğin neredeyse tamamında yükselişine devam ettiği açıkça görülmektedir. ancak kurun gelebildiği son noktaya bakarsak göstergelerin aşırı alımı işaret ettiğini anlayabiliriz. bana kalsa bu fiyattan dolar almam.

grafik
  • merakla beklediğim kurdur.
    bugün daha ne olduğunu anlayamadan 3,0740 civarına zıpladığında paramı erken bozduğum için bozulmuştum biraz ancak bu sıralar acayip işler dönüyor doları 2 senedir takip ederim hiç bu son aylardaki gibi zıp zıp zıplamalar görmedim. tabii bunda darbeydi moody's di bi sürü etken var ancak yine de garip geliyor.
    günün sonunda gene dolar aldık götümüzde patlamasa bari.

(bkz: cahil cesareti)
  • iç piyasayı etkileyecek bir olay olmazsa, dxy gidişatına göre şekillenecek kurdur. dxy, şu an 96,91. dxy düşerse, usdtry düşer ve çıkarsa çıkar. elbette nşa. bu saatlerde "spread" biraz açılır; 3.07078 alış ve 3.07442 satış görülmekte. diyeceğim o ki, dxy izlenmeli... ytd.
  • 3,08 ile merhaba diyen.
  • 3.0880 den 3.10 lara kadar uzanacak tepe noktalarıyla dolu olan bir maceranın açılışı. bir klasik olarak yatırım tavsiyesi değildir.

kısa terimler
    dxy dolar endeksi
    ytd yatırım tavsiyesi değildir
    usd try dolar türk lirası oranı
    grafik verilip üçgenler görüyorsanız en uca bakın. oralar size tepe noktalarını gösterir.

gariban bir yatırımcının son 30 günü isimli çalışmamdan çıkan bunlar.
  • güneş yarra yering vadisinden yükseliyor...

https://whatimdrinkingatthetime.files.wordpress.com/…

3,04 ün altına inmeyip,04-05 arası git gel yapmasından belliydi.büyüyen ekonomimiz(!) ve bu sene artarak tavan yapan turist sayısından(!)sonra sonbaharda dolarda artış öngörülüyordu.bakalım nereye kadar gidecek.yoksa vatandaşımız dolarını satarak tekrar o mutlu mesut 2,90 seviyelerine geri getirecek mi ?

hepsi ve daha fazlası bu ay natgeo wild'de.
  • 3.085 olmuştur.

(bkz: maşallah)
  • 3.10'a gidiyor, tutabilene ask olsun.