şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle hepinize iyi akşamlar;

size bugün enuygun.com çağrı merkeziyle yaşadığım rezaleti anlatmak istiyorum.
    kpss nedeniye istanbul'dan memleketime uçak bileti almıştım 21 ekim 2016 tarihinde. ancak kpss tarihinin değişmesi nedeniyle uçak biletimin tarihini değiştirmek için birkaç hafta önce çağrı merkezini aradım ve 16 tl ceza ve yeni bilet ile farkı ödeyerek tekrar bilet alabileceğim söylendi. o tarihte kredi kartımda ücret olmamasından işlemi yapamadım. çağrı merkezi daha sonra aynı işlemi yapabileceğimi söyledi. ve bu gece (rezalet burdan başlıyor) enuygun.com çağrı merkezini aradım ve bilet değişikliği yapmak istediğimi söyledim. eski uçak biletimin pnr kodunu verdim(fiyatı 54 tl). işlemi yaptıktan sonra yeni bilet için istediğim tarihi söyledim(fiyatı 55,99 tl). çağrı merkezi çalışanı 36 lira fark çıktığını söyledi nedenini sorduğumda ilk biletin promosyonlu bilet olduğunu sadece vergi iadesi yapıldığını ve bunun yeni bilet fiyatından düşeceğini söyledi. bu arada yeni bilet önümde olduğu için 55,99 lira için 33 lira vergi varken 54 lira için nasıl 17 lira gibi bir iade oldğunu sordum ancak cevap alamadım. peki dedim ve internetten bakmak için telefonu kapattım.(22:47'de 5dk 29sn konuştum).

internetten baktım ve promosyon biletlerde geri ödeme olmayabileceğini gördüm fazla uğraşmamak için neyse diyip 22:56 da tekrar aradım. tekrardan pnr kodunu verdim yeni uçuş gün ve saatini söyledim 36 lira ödemeyi beklerken 47 lira fark ödeyeceksiniz gibi bir cevap aldım. telefonu kapatmamdan 2 dk geçti nasıl 11 lira fazla oluyor dediğimde sistemde anlık farklı fiyatlar çıkabilir diye bir cevap aldım. nedenini sorduğumda bir cevap alamadım. o zaman şimdi tekrar deneyin dediğimde (bence) yalandan bir iki tuşa basıp 47 lira çıkıyor beyefendi dendi. biraz konuşmadan sonra siz dalgamı geçiyorsunuz bunu paylaşıcam dediğimde tabiki beyefendi istediğiniz yerde paylaşın cevabını(küstah bir tavır ile) aldım.

sormak istediklerim şunlar:
    1) cidden bu kadar kısa süre içinde 11 lira fiyat farkı oluşabilir mi?
    2) bu fiyatları kim belirliyor?
    3) arasında 2 lira fark olan biletlerde vergi 17 lira fark edebilir mi? eğer hayır ise çağrı merkezi hatalı bilgi veriyor olur ve bu durumda kime ne diye şikayet etmeliyiz?