şükela:  tümü | bugün
  • soul pub ankara'nın güzel mekanlarından biridir. müziğiyle ambiyansıyla ve özellikle de mutfağı ile, size f/p olarak ankara'da nadir bulunacak seviyede yemekler sunması ile.

    ben yıllardır giderim soul'a, çok arkadaşımı da götürdüm, sonra onlar da hastası olup arkadaşlarını ailelerini falan götürdüler. hatta ben annemle babamı götürdüm, annem başörtülü babam da sıradan bir anadolu babası, maksat soul'un yemeklerini tatsınlar. içeri almama falan 1 kez duydum o da bir avukat arkadaşımı götürmüştüm o da bir ortamda arkadaşlarına anlatırken arkadaşları mekana alınmadıklarını söylediler. hani yamuk bir tipleri yoktu ama bildiğin ceketli vs. ankaralı avukat tipi vardı. emin olmak için mekanı sorduk falan evet burası, almadılar dediler.

    bilemedim yani sebep nedir, alınmamadaki ki garsonlar falan da ankara'da gördüğüm en kibar, arkadaş canlısı, sanki her biri mekanın ortağıymışçasına çalışan kişiler.

    gerçi dün gittiğimde kapıda beyaz saçlı bir eleman türemişti sportif giyimli, mekandan kedi kovalıyordu falan garip hareketlerle bilemedim 1 aydır falan gitmiyorum bazı garsonlar değişmiş ama kemik kadro orada.

    uzun lafın kısası, evet rezalet bir durumdur, ben de tasvip etmem böyle bir şeyi ama belirli bir sebebi vardır diye düşünmeden de edemiyorum. buna rağmen yine de herkese tavsiye edeceğim bir mekandır soul.