şükela:  tümü | bugün
  • müşteri hizmetlerinin "benim yapabileceğim bir şey yok"culuk oynadığı rezaletlerden biri.

ben faturasız hat sahibiyim ve 30 günlük kampanyalı paketlerden birini kullanıyorum. bana her paket bitiminde uyarı geliyor ve yeterli bakiyem varsa yenileneceği söyleniyor. bakiyem yoksa akabinde yüklüyorum ve paket yenileniyor.

9.10. 2016 cumartesi günü uyarı mesajım geldi. gece yarısı paket bitti internete girmediğim ama mobil verim açık olduğu için 10 tl bakiyem gece sıfırlanmış. buna artık normal olarak bakıyorum. 10.10.2016 pazar günü netten tl yükleme çabalarım banka onay mesajına takıldığı için bir türlü gerçekleşemedi ya da bana yüklenen bir şey olmadı bilmiyorum ekstreye bakacağım. pazartesi günü dolum bayiine gidip 45 tl yükledim. her zamanki gibi bir ton msj geldi. (paketim 3 senedir yükleme yapar yapmaz anında yenileniyor ve bir sürü msj geliyor)
    ben de bayiiden çıktıktan sonra nete girip bir emlak sayfasındaki numaraya ulaşmaya çalıştım ama "fiber" dedikleri net bir türlü bağlanamadı. taş çatlasın 2 dakika uğraşmışımdır. ekranımda "kullanım tutarınız 7tl dir" yazısını görünce dellendim. paketim yenilenmemiş. hemen mobil veriyi kapattım. her neyse dışarda bir sürü işim vardı, eve gelir gelmez müşteri hizmetlerini aradım 2-3 arama ordan oraya yönlenme, sinir bozucu "fiberliyooo oooo" şarkısını dinleme girişiminden sonra lanet olsun deyip kapattım. "kullanım tutarı 3tl" sonra 9333 ü aradım ne kadar para kaldığını öğrenmek için ki paketim hala yenilenmemiş. "0" koca bir "0" bir gün içinde 1-2 dakikalık internete girişim ve müşteri hizmetlerine ulaşamayışımın bedeli ise "55tl"

bugüne gelirsek avea-türk telekom bayiine gittim. masada oturan donuk suratlı iki kız ölü balık bakışıyla müşteri hizmetlerini aramalısınız dedi. bakiyem yok dedim. neyse bi zahmet bayii hattından aradılar hayret hemen düştü oraya buraya bas yönlendirmesi olmadan.
    bana paketimin 26 sında dolacağını söyledi dedim ctsi msj geldi o gün dolacağına dair.. sonra paketiniz iptal edilmiş dedi, dedim msj 20 tl karşılığında yenilenecektir diyor, iptal etmedim edildiyse niye öyle msj gelsin. msjı göndermemi istedi, gönderdim. adres, ıvır-zıvır bilgilerimi istedi, verdim. adresimin yanlış olduğunu bakamayacağını söyledi. xxxx sokak yerine xxxx caddesi olarak görülüyor ki bu yanlış giriş de bayiiye ait. bana sayıyor "21 tl net kullanımı, şu kadar müşteri hizmetleri araması o yüzden iade yapamayız". kul-lan-ma-dım. kaldıki işlem tutarı şu kadar diye bir uyarı da gelmedi. paketim neden hemen yenilenmedi bu sizin suçunuz diyorum, bilmem ne çalışmasına denk gelmişsinizdir, paket tanım msjından sonra işlem yapsaydınız diyor.
    ben bunlara büyük sim kartı mikro kart yaptırmak için gittiğimde kartı makineye koyup bir kol çekmesiyle kırıp 10 tl istedikleri günden beri ifritim.
    türkiye'nin en dandik bayii servisi, müşteri hizmetleri, net ve şebekesine sahip firmayı bugün bırakıp hattımı taşıdım. kendilerinden en son duyduğum kelime "benim yapabileceğim bir şey yok" tu. okuyorlarsa ben de kendilerine "benim yapabileceğim bir şeyler var" demiştim.
  • rezalet puanım 10 üzerinden 1. başınıza gelen her kötü şeyi yazıyorsunuz.

benim vaktim gitti sizinki gitmesin

arkadaş paketi yenilenmeden internet kullanıyo sonra o giden paranın peşine düşüp müşteri hizmetlerine bağlanmayan çalışırken evdeki bulgurdan da oluyo.

bir şey yok bunda. elindekini kullanmayı öğren.
  • öncelikle başlık hatalı, anlatım bozukluğu içeriyor (bkz: sözlük ne hale geldi) . "türk telekom" ve "rezalet" eş anlamlı kelimeler olduğu için bir arada kullanılması anlatım bozukluğuna yol açmaktadır.
  • kullanım tutarı 7 tl göründükten sonra mobil veriyi kapattım, ayrıca bu internet kullanımı dediğim şey 2 dakkalık bağlanamama macerası. başarısız müşteri hizmetleri arama girşimi de 3 tl göründü. giden ise 45 tl. nereyle okunuyor acaba dediğim rezalet. başımın gözümün sadakası olsun onda değilim ama enayi yerine konmak bu. bildiğin yasal dolandırıcılık.
    edit: evde bulgur da yok kardeş eser miktarda sinir var sadece.
  • herkesin sürekli yaşadığı ve artık normal karşıladığı için (hatta hoşlarına gidiyor bence, ayakta) rezalet kategorisine girmeyecek durumdur. bu hafta türk telekom'la yaşadığım sıkıntıları yazmaya bile üşeniyorum, kimse okumaz bile nasılsa. neyse 50 yıl falan kaldı, sonra kurtulacağım.
  • bir başka "paketiniz yenilendi mesajı almadan işlem yapmasaydınız" rezaleti. bence gsm operatörleri ortak karar alıp böyle bir uygulama yapıyorlar. arkadaşım ben sana bana hizmet veresin diye eşek yüküyle para veriyorum. bakiyem yeterli ise ya cart diye yenileyeceksin, ya da "yenilemek için x" yapın diyeceksin ve ben bunu yapar yapmaz yenileyecek.

ulan anında iletişim için taşınıyor o alet. görüşme ve kullanım tutarını bilmem ne çalışmasına takılmadan cart diye indirebilirken, o paket yenilemeyi de yapabilirsiniz demek ki. benim acil işim varsa senin çalışmanı beklemek zorunda mıyım? ha diyebilirsin ki "e o zaman sen de hattında para bulundur" ben buna mecbur değilim, param oldukça yenilensin diye faturasız hat kullanıyorum zaten. ha kaldı ki, bilmem ne çalışması yüzünden param olsa da yenilenip yenilenmeyeceği meçhul.

ps: herhalde bir 10 yıldır faturalı hat kullanıyorum.