şükela:  tümü | bugün
  • yalnizca bugune ait rezalet degildir. anlatayim. yarim saattir musteri hizmetleriyle konusmak icin bant kaydi dinliyoruz, acan olmadi. neyse.

aylardir, bakin aylardir diyorum. internetimiz siklikla kopuyor. ariyorum. ariza kaydi aciyorlar. sonra arizanin cozuldugunu soyleyip kapatiyorlar. duzelen bir sey olmuyor.

ariyorum. splitter degistrin diyorlar. modem degistirin diyorlar. hepsini degistiriyorum. internet yine, hep, her zaman kopmaya devam ediyor.

ariyorum. arizayi soruyorum. ariza kaydini kendileri kapattigi veya haberdar olmadiklari icin tekrar aciyorlar.

ne telekomdan bir servis yolluyorlar, ne cevap veriyorlar, ne ariyorlar, ne telefona cikiyorlar. iptal etmek istedigimde tahhut bozma bedelini ode diyorlar.

twitterdan yaziyorum. ariza kaydi aciyrouz hemen diyorlar. yine ilgilenen olmuyor. yine bir sey degismiyor. aylardir, belki bir seneyi askindir bu eziyet devam ediyor.

turknet ilgilenmiyor, turknet telefona cikmiyor, turknet cozum bulmuyor, turknet cevap bile vermiyor.

babam rahatsiz benim. yuruyemiyor. elleri titriyor. butun gun tek bir masada, ufak bi laptopta facebook okey oynuyor. sahip oldugu tek eglence o. baska yok. internet her koptugundan masadan atiliyor. adam sinirden agliyor. ve ben kimseye ulasamiyorum. kimse ilgilenmiyor.

aylardir ariyorum. bir kere kontrole gelen olmadi. biktim tukendim. su an zaten internet komple yok. telefonu acan eden de yok. verdigim her kurus haram olsun.

bu, tum internet basvurusu yapacaklara ogut olsun.
  • kari kiz olmayinca hic bi sozluk yazarinin dikkati cekmeyen hadise. suraya gotum acildi yazsak ayaklanir millet. neyse. burada birinin yardimina kosarsam adam degilim bi daha.

dun geceden beri tamamen internetimiz yok. 1 senedir sik kopmalar mevcuttu, artik tamamen yok.

bugun 3 defa turkneti aradim konustum. oglen konustugum kisi sunlari soyledi :

''arizaniz teknik destek ekiplerimiz tarafindan inceleniyor. kopmalar yasiyormussunuz. su an baktigimda santralinizde bir calisma yapiliyor. sahada yani calisma var. bu calisma bittiginde hem internet gelecek hem de kopma yasamayacaksiniz. sizi gun icinde bilgilendirecegiz.''

6 da bir daha aradim. dedim boyle boyle ne oldu. konustugum kisi sahada bir calisma gormedigini, bir santral calismasi da olmadigini, istersem durumun aciliyetini belirtebilecegini soyledi... dedim yalan soylediniz bana. yapabileceg bir sey yok dedi. cozun dedim, cagriyi oncelikli hale getiririm dedi. 1 yildir devam eden sorun icin bu sabah 10 da cagri acilmis... dun gece internet tamamen gittiginde de acmamislar.

bu surede twitterdan turknet cagri acildigini, sorunun cozumu icin calisildigini, magduriyetimi anladiklarini belirtti hep gun icinde.

kimsenin birbirinden haberi yok. altidaki konusmada teknik elemanlarla konusmak istedigimi belirttim. baglayamam dediler. ustunuz yok mu dava acicam dedim. su an burda yok dediler. mailini alayim dedim. ,,, sirket bize mail adresi vermedi,,, dediler...

anamin babamin tek sosyal aktivitesi bu. bana soruyorlar. elimden gelen bu. sinirden aglayacaktim bugun sirkette...

turk telekoma da yazdim. aradim sonra. dedim turknet sizin altyapinizi kullaniyo yardim edin. telefondaki kadin santrale cok uzak oldugumuzu, kopmalarin ve internetin gitmesinin normal oldugunu, sayet ttnet e gecersek oncelikli olarak benle ilgilenebileceklerini soyledi. hizinizi dusururuz dedi ama. santral calismasi hemen olmaz oyle dedi.

saat saat konusmalarimi soyleyebilirim. simdi son care, linkedinden turknet yoneticilerinu bulup durumu yazmak.

sizden de nasil olabilirse bilmiyorum, yardim rica ediyorum. sorun ben degil, ailem.

bana bunlari yasatanlara allah aynisini yasatsin, ayni cagresizligi gostersin, ayni umursamazlikla karsilastirsin.
  • bildiğim kadarıyla türknet paketleri taahhütsüz. eğer sizin paketiniz de tahhütsüzse 1 senedir neden bu saçmalığa katlanıldığını anlamadım.

taahhütlü bir pakette aynı sorun yaşansa tüketici haklı olabilir ama şu aşamada isyan etmek bana anlamsız geldi.
  • çözümsüzlüğe mahkum edilmiş bir tüketicinin ivedi bir şekilde tüketici hakem heyetine durumu en ince ayrıntısıyla izah eden bir şikayet dilekçesi ile başvurmasının vaktinin geldiğini gösteren rezalettir.

başıma böyle bir durum gelmediği için ayrıntısıyla şöyle böyle yapın, şu yolu denerseniz şu şekilde bu olayı çözebilirsiniz diyemeyeceğim. aklıma gelen tek çare tüketici hakem heyeti oldu.

yaşadığınız soruna ait tüm şikâyetlerinizi ve varsa teknik detay içeren delillerinizi yaşadığınız il veya ilçedeki tüketici hakem heyetine götürün. haklılığınız kanıtlandığında çıkacak olan karara uymak zorunda kalacak söz konusu şirket.

karar ne olur bilemiyorum. fakat bir bakmışsınız ki kullanamadığınız hizmete ödediğiniz ücreti de söke söke size geri ödettirebilirler... misal yani...
  • bir haftadir internet veremeyen firma. soruyoruz cevap ayni. ekiplere bilgi iletecegiz. cozum yok. bir senedir kopuyordu. son bi haftadir hic yok. cozum yok. muhattap yok. ilgilenen yok. allah kahretsin.
  • cildircam sonunda kendimi yakicam yeter artik yeter ya.

10'gun gecti. en son bugun aradigimizda dediler hatti ankastrede isaretledik sorun ic tesisatta. elektrikci geldi sorun yok diyo. allah kahretsin ya. kimseye ulasamiyorum. sabah bizle konusan adama ulasamiyorum. elektrikci bekliyo orda. maddi manevi agzimiza sictilar zaten.

sikayet icin ariyorum musteri hizmetlerini arayin diyolar. ilgilenmiyolar diyorum. yapcak bisey yok diyolar ya. deli olcam.

yarin mahkemeye vericem bunlari. musteri olcaklar iyi dusunsun.