şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle canlı takip edilebilecek açıklama. görünen o ki karşılıklı geri adımlar atılmış. iş "bize gerekçe gösterin biz de uluslararası arenada tükürüğünü yalamis pozisyonuna dusmeyelim"dir. anlaşılan kirli birkaç şey ortaya çıktı ve abd bu kararında direnen pozisyonda olmanın iliskilerde ve ortadoğu politikasında kendisini yalnız kalma ile burun buruna bırakacağını farketti.

edit: usd/tl grafiği kriz öncesi kanala giriş yapmaya çalışıyor an itibariyle.

edit2: bana deaş ile tehdit ediyor gibi geldi.

edit3: deaş bizim çalışmalarımız sayesinde 9.5 aydır eylem yapmıyor diyorsa ben bunun altında bir şeyler ararım. yatacak yeriniz yok, takım elbiseler, güzel, süslü cümleler kirli politikalarınizi gizleyemiyor.

edit4: an itibariyle usd/tl bandında 2.5 milyar satışa ulaşılmış vaziyette.

edit5: vize yasağının yeni büyükelçi ile birlikte 1 hafta içinde kalkacağı söyleniyor kulislerde.

edit6: aba altından gösterdiği sopalara bakılırsa bunlar ölüyorum diyene 1 bardak su vermez. bir nato ülkesi hakkında nasıl "toprak bütünlüğü" cümlesini sarf edebilirsin. sana mı kaldı? veya böyle bir tehlike mi var ki? yazıklar olsun.

edit7: hala büyükelçilik çalışanlarının faydalarindan bahsediyor. eger biz de büyük devletsek ortaya kapı gibi belgeler koyar ve bu adami vermeyiz. ama önemli olan büyük ülkelerin yaptığı gibi "diklenmeden dik durabilmek.".

edit8: bass konuştukça dolar çakıldı, anlaşılan kapalı kapılar ardında anlaşıldı. çünkü bass da "belki sizin gözünüzün önünde olmayacak bu müzakereler" diyerek buna selam çaktı. para piyasaları çoktan bunu olumlu bir gelişme olarak satın aldı.
  • özetle; "ya istediklerimizi yaparsınız ya da kontrolümüz altındaki terör örgütleri tekrar saldırmaya başlar."
  • artık lütfen birileri bir süre açıklama yapmasın çok geriliyorum..
  • içerisinde çok ciddi tehditler bulunduran açıklamadır.

oncelikle 9,5 aydır isid saldırıları olmadigindan bahsetti. yani bayram değil seyran değil...

daha da onemlisi türkiye'nin toprak bütünlüğünden yanayız gibi skandal bir cümle kurmuş. ne zamandan beri turkiye'nin toprak bütünlüğü tartışılmaya başlandı ki sayin büyükelçi?

bu cümleyi bu adama yedirmemiz gerekir.
  • meali;

"geçmişi çok çabuk unuttunuz..."

*

ya da;

"doları istersek fezaya uçururuz..."
  • reise açık çağrımdır:
    sayın cumhurbaşkanım bunca zaman her türlü atarına giderine şahit olduk. arada bize de kaktırdın çapulcu diye eyvallah kol kırılır yen içinde kalır büyüğümüzsün. ama allah aşkına şu deyyus türkiye'den ayrılmadan önce sazı eline al da şunu bi zikert ya.
  • sen kim köpeksin ki...

adam tehdit ediyor giderayak...

persona non grata ilan edip polis eşliğinde siktiredilmesi gerek!
  • diplomasi dilini gayet güzel kullanarak, kısaca şunu söyledi; daeş bundan sonra tekrardan türkiye'de eylemlerini gerçekleştirecektir.

istihbarat mistihbarat yok, pat pat pat. boom.