şükela:  tümü | bugün
 • 06 ekim 2017 tuvtürk çatalca araç muayene istasyonuna aracımla genel muayene için geldim.aracın 3. stop lambasının yanmaması ve plakaların ortasında vida oldugu için muayeneden geçmedi.muayeneyi yapan burak kaplan isimli tekniker 3. stop farını yaptırmamı ve plakayı vidalı yerlerden bant ile kapatılması halinde muayeneden geçeceğini söyledi. buna karşın nasıl bantlayacağım şeklinde sorduğum soruya, beyaz ve siyah bantlarla vidaların üstünü kapatırsanız muayeneden geçersiniz dedi. 1 aylık da sürem oldugunu soyledi.dediklerini aynen uygulayıp 11 ekım 2017 tarihinde çatalcada yer olmadıgı için silivri'deki tuvtürk araç muayene istasyonundan randevu aldım.muayene sonunda tekniker murat gönül adlı teknikerin bantları söktüğünü gordum ve böyle bir uygulamanın yapılmaması gerektiğini söyledi.aracı muayeneden geçirmedi.ben de çatalca'daki teknikerin bana söylediklerini anlattım.isterseniz müdür yardımcısı hakan topalcık ile görüşmemi söyledi. müdür yard. yanlış işlem yaptığımı, hakkımın yandığını ve tekrardan ödeme yapıp randevu almam gerektiğini söyledi.bantlama işlemini tuvturk çalışanının verdiği bilgiye göre yaptığımı ve bu yüzden de tekrar muayene ücreti vermemin mantıksız olduğunu anlatmaya çalıştım.kendisi hiçbir şekilde diğer istasyonla bağlantı kurup iletişime geçmeye çalışmadı ve problemi çözmek için çaba göstermedi.müdür yardımcısından da gerekli hizmeti alamayıp tuvtürk'ü arayıp müşteri temsilcine bağlandım. işlemi yapmamı soyleyen burak kaplan hakkında şikayette bulundum.yanlış bilgi verip beni mağdur ettiğini anlattım.çalışanlarının verdiği hatalı bilgi nedeniyle ücretsiz tekrar hakkımın yanmamasını talep edip bir daha ödeme yapmamın anlamsız olduğunu ve ayrıyetten sadece 1 tekrar hakkımın olduğunun söylenmediğini belirttim.bulduğum karşılık, ilgisiz tavırlar, 6 ekimdeki muayenemde egzoz muayenesinden de geçmemiş olduğum yalanını söyledi. bu da yanlıs bir bilgiydi kendi bastıkları pul bende çatalca'da verildi 2019 tarihli.birimlerin birbirleri ile bağlantısı yok.
  sonuç olarak muayneden geçmemesi kabul edilebilir fakat çalışanın hatası benim muayene hakkımı yakmaması gerekir. hiç ümidim olmasa da ilgisiz ve bilgisiz müşteri temsilcisinin açtığını söylediği şikayet başvurumun sonucu bekleyeceğim. bu süreçte ücret verip muayene yaptırmayacağım. gelişme olursa editleyeceğim.

  edit: bazı okuduğunu anlamayan arkadaşlar 20, 30 liradan kaçtığımı ve uyanıklık yapmaya çalıştığımı belirtmişler. ben sadece söyleneni yaptım. istanbul'a geri dönmeyip şarköy'e gittim geri geleceğim diye 600 700 lira daha harcamışımdır. mevzuatla ilgili yazan arkadaşa da bir yazar çok güzel bir cevap vermiş onu okumasını tavsiye ederim.
  belirttiğim gibi benim tek talebim ücretsiz muayene hakkımın geri verilmesi benim suçum değil bu.

  edit 2 : planın üstünde vida olmaması gerekliliğinin sebebi eds'lerin plakayı yanlış okuması.ben aracı teslim edildiğinde gayet nizami okunabilecek şekildeydi.bana deselerdi ban düşer vb. bir şey ve çalışanımızın hatasıdır size tekrardan tekrar muaynesi hakkı vereceğiz diye paşa paşa gidip trafik tescil müdürlüğüne başvuru yapıp yenileyip bir daha gelirdim. benim istediğim ayrımcılık değil .

  edit 3: bir yazar arkadaş vidalı plaka ile 2 gün önce geçmiş muayeneden bu fotoğrafı gönderdi.
  https://i.hizliresim.com/by2o5v.jpg

  edit 4 :tuvtürk istanbul işletme müdürü serdar torman arayıp mağduriyeti gidereceğini belirtti. muayeneye gittiğim zaman son durumu yazıp konuyu bitireceğiz diye umuyorum.

  edit 5 :istanbul işletme müdürü serdar torman mağduriyetimi giderdi ve çok nazik davrandı. yönlendirdiği mimarsinan istasyon amiri yunus çengelli'ye de ilgisinden dolayı teşekkür ederim.
 • stop lambası büyük bi kusur bunu bile bile muayeneye götürmekde rezilliğin daniskasıdır maalsef
 • türkiye'de aynı kurumun içerisindeki kafasına göre standart dışı yaklaşımlar ile insanların mağdur edilmesi amaçlanmış, bir şirket mağduriyeti daha!
  insanların türkiye'de hak ettikleri kaliteli müşteri değerlerine ne zaman ulaşacakları konusunda bilgisi olan?
 • araç muayenesi ne amk. para tuzağı, başka bi bok diil.
 • kanunları bilmeyen bir salağa ehliyet bile verilmesi sakıncalıyken bunların çocuk sahibi bile olabilmesine hayretler ettiren durumdur.

  abicim sen kanunları, yönetmelikleri bilmekle yükümlüsün, bu tüv rezaleti değil senin rezaletindir.
 • özet geçiyorum arkadaşa 217'lira sokmuşlar.

  arabayı muayenden önce yetkili bir servise götürseydin la.
 • acilen araç muayenesi tekeline son verilmelidir ya da özel bir şirket değil devlet yapmalıdır. para tuzağı olan bu uygulama herkese illallah ettirmiştir.

  rezalet puanı: 9/10
 • @kiss 90 tl de gecikme ücreti almışlardı. şimdi tekrar randevu alsam yeniden geçikme cezasını alabilecek kapasitedeler. ekstrem bir arızası yoktu dediğim gibi gerek görmedim.
 • olmayan rezalettir.

  yazar kardeş sen resmen hile hurda işine girmişsin, olay patlayınca da rezalet demişsin.

  1 ay zamanın varken 20-30 liraya sanayide yaptırıvereydin sıkıntılı kısımları. "orayı bantla geçersin" diyen teknsiyen de hatalı, onun lafına inandığın için sen de hatalısın. özetle 20-30 liradan kaçıp 200 küsür liradan olmuşsun. güzel bir ders olmuş senin için.

  edit: muayane ne amk diyen arkadaşlar neyin kafasını yaşıyor acaba? muayane şartı olmasın da millet patlak frenle yola çıkıp canımıza mı kast etsin? hee tüvtürk denen gudubet firma yapmasın derseniz eyvallah.
 • insanlar ne zaman almak istedikleri hizmet ile ilgili mevzuatı tam olarak öğrenirler işte o zaman hakettikleri kaliteli müşteri değerine erişirler. yermek için değil ama a şahsı böyle dedi b şahsı şöyle derdi bende bu şekilde yaptım sizde bu şekilde kabul etmek zorundasınız gibi yaklaşım her daim sonuç vermemekte.

  ek: yazar arkadaşa yüklenen yok. ayrıca kendisi kusura bakmasın ama kendisini yönlendiren şahısla arasında bu şekilde bir konuşma geçtiğini kanıtlayabilir mi bilmiyorum en azından ilgili kurum nezdinde. bu şekilde yönlendirme içeren bir konuşmanın yaşandığını ispat edemediği zaman kaliteli müşteri değerine ulaşmak bir yana kuralları esnetmeye çalışan bir insan olarak anılır. söz uçar yazı kalır derler. yazılı olarak size verilemeyen şeylerde sözlere çok itimat etmeyin. yazar arkadaşın başına gelen şey talihsizliktir ama şikayetinden olumlu sonuç büyük ihtimalle verilmeyecektir.