şükela:  tümü | bugün
  • tahminim daha üst sınır olacağı. ben bu piyasada herşeyi gördüm bir gece ansızın 8 olsa şaşırmam.
    ytd
  • yarraa sallaya sallaya gelmektedir.

ama reisimizin dediği gibi: topppunuz gelin!

dipnot: 5.87 itibariyle yüzde 5 civarı kâr getirdi. bakalım ne olacak.
  • bişey sallamamaktadır. harekat öncesi noktaya yavaş yavaş gerileyecektir. bu bugün olmaz yarın olur. ilk 2 gün geleceği max. noktaya geldi zaten. bu işi trump'tan putin'den habersiz yapmadı devlet. diğer senatörler anca boşa atıp tutuyor. dün abd ve rusyanın vetosundan sonra bm den de bir karar çıkmadı. avrupa birliğini zaten sallayan yok. almanya ticari ve beşeri ilişkilerden dolayı ses çıkarmıyor. almanya dışında kayda değer bir ab ülkesi de yok zaten. fransa her zaman oldugu gibi sallayıp atıp tutuyor adamlar bir şey olsa da türkiye'nin karşısında olsak derdinde.
  • şu sıralar yükselişi hızlanmıştır.
  • 5.88
  • 4 saatlikte negatif uyumsuzluk var. düşer bence.
  • bacağı kopmuş örümcek formasyonuna göre git gel yapacak kurdur.
  • hazine ve maliye bakanı berat albayrak'ın görmezden geldiği olaydır. kendisi, dolardaki artışın yarattığı değer kaybını ilüzyonist söylemlerle perdelemeyi; ekonomi yönetimi sanıyor. oysa yaptığı sadece algı yönetimi.

--- spoiler ---

cari dengedeki başarılı performansımız sürüyor. temmuz’daki rekordan sonra, yeni bir rekorla ağustos’ta yıllık 5,1 milyar dolar cari fazla verdik. ihracat ve katma değerli üretim öncelikli politikalarla kazanımlarımızı koruyacak, kaynaklarımızın ülkemizde kalmasını sağlayacağız. *
    --- spoiler ---

oysa dün tüik'in açıkladığı verilere göre ihracat miktarı ağustos ayında %5,3 artarken, ihracat geliri sadece %1,6 artabildi. çünkü ihracatın birim değeri yüzde 3,6 düşerek daha çok malı daha ucuza satmış olduk. daha çarpıcı bir ifadeyle: türkiye ihracatının kg fiyatı 1 dolara kadar gerilemiş durumda. almanya ve japonya gibi ülkelerde bu değer 4 dolara yakın.

bakan bey'e sevgilerle...
  • eşek anırtan azeri midyeci formasyonuna göre sırasıyla deve boynu, inek götü yapıp ardından stabil seyredecek kurdur. 106 günluk hareketsiz ortalama öle sölüyor.
  • şu anda bacak omza formasyonuyla gidiyor.