şükela:  tümü | bugün
  • harekat gündemi nedeniyle ilgi çekmemiş olay.

berat bey'in kızılcahamam kampında bahsettiği yeni vergi paketine göre yüzde 35 olan en yüksek gelir vergisi dilimi kademeli olarak yüzde 40 ve yüzde 50'ye kadar çıkartılacak. 500 bin lira üstünde yüzde 40, 1 milyon lira üstünde yüzde 50'ye kadar gelir vergisi alınacak.

şu an bu değişiklikler hazırlık aşamasında görünüyor fakat bu rakamlar gündeme geldiyse yakın bir sürede geçerli hale gelir. işten çıkartmalara, küçülen hatta kapanan şirketlere hazır olun.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/…lda-252033h.htm

edit: gerizekalı deyip hazırlık aşamasında olan şeyi ne diye paylaşıyorsun diyen sığır. 18 yılda akp'yi tanıyamadıysan o senin sığırlığın. hazırlık diyorsa o değişiklik gelir.
  • e gerizekalı, madem hazırlık aşamasında görünüyor ne demeye tarih vererek değişmesi diye başlık acarsın! ülke tümden kafayı yemiş.

edit: hazırlık asamasindaysa ben gelmez mi? dedim. senin sığırlığın yasalasmamis vergi mevzuatina tarih vererek değişti demen. herkes alkış peşinde memlekette.
  • belirtildiği şekilde olacaksa desteklediğim değişiklik. hali hazırda 150 bin tl kazanan da 1 milyon tl kazanan da %35 vergi veriyor.

edit: biliyorum 1 milyonun yüzde 35'inin daha fazla ettiğini fakat gelir / vergi dengesi adına çok kazanandan yüzdesel olarak daha çok almak orta sınıfı geliştirir bu da zengin fakir uçurumunu azaltır.

edit2: orta direk gelişsin diye vergiler düşürülsün denmiş. oğlum hiç mi iktisat bilginiz yok? ayrıca aylık milyon kazanan insanlar çok başarılı çok üretken olduğu için kazanmıyor o paraları. yüzde 90'ı birilerinin kanını emerek kazanıyor o paraları, senin benim vergimle de ülkenin sefasını sürüyor. bu açıdan bu kitleden ne kadar çok vergi alırsanız ülkeye o kadar çok faydası olur. bu kitlenin kaçacağını düşünüyorsanız diyeceğim siktirsin gitsinler tabii bu paraları başka ülkede kazanabilirlerse. kimden bahsediyorum derseniz herhangi bir nargile kafede seri közcü beyaz gömlekli altında range olan tiplere bakabilirsiniz.
  • ben okumayanlara özet geçeyim; sizi ilgilendirmeyen gelirdir.

aylık 50bin lira ve üstü kazanan arkadaşlar düşünebilir yalnızca. (kazanç = kâr)
  • (bkz: #96394940)

vergiyi tabana yayıp üzerine tüy dikmek.
  • adalet ek vergi oranları getirmekle olmaz. adalet asgari ücretliden vergi almamaktır. asgari ücretle çalışan emekçinin parasına da göz dikilmez ki. ayıp yahu ayıp. insanda bir vicdan olur.
  • çok kazanan neden çok vergi veriyor bir türlü anlayamadığım olaydır.

zaten yüzde üzerinden vergi verildiği için %35 gibi devasa bir oranı vermekte insanlar. yani 150 bin kazanan ile 1 milyon kazanan zaten aynı vergiyi vermemektedir.

ek olarak 1 milyon kazanan zaten pahalı araba alıp yine vergi veriyor üzerine sigara alkol tüketip yine vergi veriyor. pahalı telefon alıp yine çok vergi veriyor. veriyor da veriyor.

aksine ne toplu taşıma kullanıyor ne devlet hastanesine gidiyor ne çocuğunu devlet okuluna gönderiyor neredeyse devletin hiç bir hizmetinden yararlanmadan çok vergi vermeye devam ediyor. sadece burada yaşadığı için.
  • denildiği şekilde yapılırsa destekleyeceğim hareket olmakla birlikte, alt dilimlerdeki eşiklerin de yükseltilmesi gerekmektedir. aylık 2.5-3 net alan adam üst dilime girmemeli...
  • pek çok şirketin merkezlerini gürcistan, kuzey kıbrıs tc. gibi ülkelere taşımalarına neden olacak gelişmedir.
  • gelmekte olan ikinci zencinin selamıdır.