*

şükela:  tümü | bugün
 • iddialara göre, baltalimanı kemik hastalıkları hastanesinde doktor olan yavuz sümter’in,(29) hastanede nöbeti vardı. saat 05.00 sıralarında nöbeti olan diğer doktor kaan erol,(26) doktor odasına girdi. doktor odasında karşılaşınca kaan erol, yavuz sümter’e kendisinden az çalıştığını ve az hasta baktığını söyleyince aralarında tartışma çıktı. tartışma kısa sürede doktor odasında kavgaya dönüştü. yavuz sümter, kavga sırasında yanında taşıdığı bıçağı çıkartarak erol’a defalarca sapladı. ağır yaralanan erol, meslektaşlarınca ilk müdahale yapılarak şişli etfal hastanesine götürüldü ancak kurtarılamadı. doktor yavuz sümter, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

  polisin yaptığı araştırmaya göre, sümter hastanede devrecilik yapıldığını öne sürüyor ve istifa etmeyi düşünüyordu. daha sonra ise bu fikrinden vazgeçerek çalışmaya devam etmişti. olay saatinde de erol, sümter’i kendisinden az çalıştığı ve az baktığı yönünde suçladı. bu suçlamayla birlikte kavga başladı ve cinayet gerçekleşti. yavuz sümter'in kaan erol'u çoğu kalp bölgesine olmak üzere 40 bıçak darbesiyle öldürdüğü öğrenildi.

  meslektaşımıza allah'tan rahmet, ailesine sabır dilerim...

  kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/…ayarak-oldurdu-41348488
 • (bkz: yuh)

  doktor doktoru bıçaklayarak öldürüyor.

  ek: eşim hemşire. dolayısıyla sağlık sektörüne yakın sayılırım. sağlık gibi hassas bir konunun ne kadar insanlık dışı bir şekilde yürütüldüğüne şahit oluyorum. 24 saat mesai, günde 100-150 hasta bakılması, eğitimsiz insanlarla uğraşılması vs. daha bir sürü sorun. bunların acilen çözüme kavuşturulması gerekiyor. bu böyle yürümez. popülist tavırları bırakıp acilen insan ve çalışan odaklı sisteme geçmemiz gerek.

  ek2: birçok arkadaş mesaj attı. 36 hatta 48 saate varan mesailer varmış. nutkum tutuldu, korkunç bir durum. yere batsın parası da pulu da be.

  ek3: hastaneden bir hafta çıkamayan, günde 700 hastaya bakan varmış. abi yok böyle bi rezillik ya.

  ek4: 700 hasta abartılı bir sayı diyenler var. haklı olabilirler.

  bakın @delidr ne diyor:" ****** ******* devlet hastanesinde 24 saatlik nöbetimde 593 hasta baktığım oldu. 500ün altına pek düşmezdi. yıl 2015. 700 hasta bakan da emin olun vardır. tabi ki her nöbet değil ama bayram günü küçük yerlerde sayılar çok yükselir örneğin. bu zamanlarda olabilir vs.

  zaten o kadar hastaya tek yapabildiğin gerçekten sadece 'bakmak'. ilgilenmek mümkün değil. çok hızlı bir muayene. gerekirse tahlil sonra reçete. amaç hasta bir an önce hastaneden çıksın. mesleği düzgün yapamıyoruz. o nedenle ayrıldım kendi memleketimde küçük bir tıp merkezinde çalışıyorum. en azından hastalarla ilgilenebiliyorum."

  korkunç bir tablo.
 • kesin bir hasta yakınıdır diye küfrederek girdim başlığa. gerçekten şaşırdım.

  tanım: bir doktorun diğerini vahşice öldürmesi.

  edit: yahu şu yazdığımı okuyup ne saçma salak çıkarımlar yapıyorsunuz anlamıyorum. genellikle bu haberleri gördüğümüzde hep saldıranlar hasta yakınları oluyor ben de öyle zannettim, durum öyle olmayınca şaşırdım bu kadar. oraya "vahşice" diye yazmışım, "doktor doktora yapınca şiddet olmuyor mu?" diye mesaj atıyor adam. az kitap okuyun da iki cümlelik yazıları anlayabilin hiç olmazsa.
 • asistanlar arasında çekişmeler, kıskançlıklar vs. olduğunu biliyorum ama birbirlerini bıçaklayarak öldürecek kadar ne olmuş olabilir ki?

  yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.
 • ulan daha yeni hastaneler açıldı sabah sabah ne yaşadınız mk dediğim durumdur.

  edit:ulan bende biliyorum hastaneler her zaman açık hani 8den sonra muayeneler başlar ya hani onu kastettim.
 • doktorlar bu sefer kimi protesto edecekler merak konusu. mutlaka cahil hastalar, anlayışsız akrabalar, çok fazla hasta bakmaları vs. yüzünden birbirlerini vurmuşlardır.
 • baltalimanı kemik hastalıkları hastanesi'nde 2 asistan doktor arasında çıkan bıçakla kavgada bir doktor hayatını kaybetmiş.

  https://www.cnnturk.com/…asinda-bicakli-kavga-1-olu
 • (bkz: yazık) onca eğitime yazık.
 • öldüren doktorun yeni istifa ettiği ve psikiyatrik rahatsızlığı olduğu söylenen vahim olay.

  işe giriş psikiyatri muayeneleri ciddiyetle yapılmalı.

  edit: ayrıca haberde bıçaklı kavga diyor ama bayağı uyurken gelmiş 30-40 kez kocaman kamp bıçağı ile bıçaklamış, öldürmüş.