şükela:  tümü | bugün
  • iyi parti milletvekili prof. dr. ümit özdağ tarafından suriyeli sığınmacılar hakkında videolu şekilde sayılarla yapılan açıklama. video.

2019 yılında türkiye'deki kayıtlı suriyeli sığınmacı sayısı 3.8 milyon.
    2040 yılında dönmezlerse bu sayı 7.4 milyona yükselecek.

2019 - kayıtsızlarla birlikte sayı 5.3 milyon.
    2040 - böyle devam ederse sayıları 10.4 milyon olacak ve her 10 kişiden biri suriyeli olacak.

ayrıca suriyeli sığınmacılar dışında afganistan, ırak, iran vb. 1.3 milyon daha sığınmacı var. bunları da eklediğimizde 2040 yılında türkiye'de her 8 kişiden biri (12.4 milyon) sığınmacı olacak.

*işin ilginç yanı ümit hocanın bu açıklamalarına göç idaresi genel müdürlüğü ümit özdağ hakkında suç duyurusunda bulunulacak şeklinde bir cevap verdi. cevap.

prof. dr. ümit özdağ göç idaresine "siz bürokratlar önce devlet terbiyesini öğrenin ve aradan çekilin konuyu siyaset konuşsun. ama siyasetçi benim karşıma çıkmak yerine bürokratların arkasına sığınıyor ise ortaya böyle zavallı tehditler çıkıyor. hiç durmayın suç duyurusunda bulunun." şeklinde cevap vererek meydan okudu. tivit.
  • ben şimdiden 10 milyon olduklarını düşünüyorum.
    kardeşim esad bize kötü kilitledi.
  • sırf prim yapmak için insanları kışkırtmaktan bıkmadı bu adam. seni allah bildiği gibi yapsın, işin gücün yalan dolan.

(bkz: kocaeli'nde kendini asan suriyeli çocuk)

bu çocuğun ahı senin ve senin gibilerin üzerinde.
  • rezil bir faşistin açıklamaları.

kardeşim şu topraklardaki herkes safkan doğu sibirya türk'ü olsa ne olacak amk?
    hukuk yoksa, düzen yoksa, akıl ve vicdan yoksa her yer cehennem. bunları teklif etmeyip ısrarla başka milletlerin varlığı ile korkutuyor insanları. sanki bizim insanımız çok matah bir topluluk.

kurallarını düzgün koy, hukuku çalıştır, entegrasyonu savun. entegre olmayı reddeden için yine bağır çağır. bu tip ehlileştirilmiş sağa ben razıyım valla. ama bu kadar nazi kafasında olmayın be kardeşim.

hem dünyadaki en çaresiz insanları alıp, insanlık dışı şartlarda çalıştırıyorlar ülkede, sonra da onların kültürel uymsuzluğundan yakınıyorlar. amk adamlar gün ışığına nadiren çıkıyor zaten, afganların hepsi yeraltı atölyelerinde kaçak çalışıyor. sen kalifiye göçmen aldın da, dil mi öğrenmedi, duş almadan mı bindi toplu taşımaya?

o şartlarda orta asya göçmenleri (bizden daha saf türkler) de çalışıyor, onlar da aynı perişan halde. sanki adamların suçu gibi göçmenlere yüklenmek nedir amk?
  • dilimizi konuşan, çalışkan, ayrılıkçılık yapmayan, bebeklere, polislere, askerlere, öğrencilere saldırmayan 10 milyon insan.

mükemmel...

tek kötü şey ümit özdağ hitler ve faşinismusları...
  • kimse bana bunların 4-5 milyon kişi olduğuna inandıramaz. kilis, antep, istanbul falan değil bursa'da baya baya koca ilçe neredeyse suriyeli mülteci. merkez ilçeleri, deniz kenarını falan katmıyorum bile hesaba.