şükela:  tümü | bugün
 • 2 günde elde edilen büyük başarının göstergesidir.

  unutulmamalıdır ki bu resmiyet kazanan rakamlardır. havadan yok edilen beton koruganlar içinde kaç teröristin öldürüldüğünü bilmediğimizden sonradan eklenecek rakamlar da elbette olacaktır.

  afrin'de elde edilen istatistiksel verilerde operasyonun başlangıcında açiklanan rakamlar, sonradan elde edilen veriler ışığında kontrol edildiğinde 1/3 oranında bir eksik sayımın gerçekleştiği anlaşılmıştır.

  bu durumda ilk 2 günde gerçek rakamın 500 ölü civarında olduğu düşünülürse operasyon bitiminde eğer k.ırak koridoru açılıp kaçmalarına müsade edilmezse 35-40 bin teroristin ölü olarak ele geçirileceği tahmin ediliyor.
 • allah arttırsın .
 • umarım sırf ypg ile sınırlı kalmaz.
  ne kadar pkk'lı orospu çocukları var hepsinin yok edilip gebertilmesi gerekir.
 • ciddi ciddi turkiye katliam yapiyor diye dunya inliyor. daha yeni ispanyol bir orospu cocugu ile tartistim. amina koyayim pkk benim ulkemde bomba patlatirken iyi, ogretmen kacirirken iyi biz inlerine girince biz kotu oluyoruz. tarafinizi sikeyim diyorum.
 • topuklarını kıçlarına vura vura kaçacaklarının (kaçamayacaklarının) göstergesidir. zayiat vermeden bitmesi dileğiyle...
 • saymayın! neden mi?
  bu sayılara anlam yüklediğinizde yönetenler de askerimize zamansız yüklenebilirler.
  baskı altında kalıp kendilerini ateşe atabilirler.
  bırakın görevlerini yapsınlar. önemli olan hedeflenen bölgeyi ele geçirip güvenli hale getirmek.
  askerimiz bu konuda yeterince deneyimli, görevlerini bildikleri gibi dikkatlice yapsınlar. onlardan sayı beklemeyin. daha artık bir tane bile şehit olmasın.
 • sayılar sadece yanına bir değer yazdığında anlam kazanır..

  53 belirsizdir.. 53 tl olduğunda sıradan bir parayken, bir lahmacun fiyatı olarak fazladır.. veya 53 metre sonra sola dön deseler yakın dersin ama 53 metre boyunda ağaç deseler höh dersin.. bununla beraber zirveye 53 kişi gelmiş deseler "normal" dersin ama akşam haberlerde 53 askerimiz şehit oldu (allah esirgesin) deseler aklın durur..

  saymayın, sayılara takılmayın.. bu değersizleştirir her şeyi.. en başta da hayatları..

  1 adet hayatın değeri nedir? 1 adet sadece, olabilecek en az adet.. 1 adet..

  (bkz: suriye'de 1'e 10 gidiyoruz 1 şehite 10 ölü var)

  siz onlara benzemeyin.. 342 değil 3.342 ölsün zerre kılım kıpırdamaz, zira canına kastettikleri masumların 1 adet hayatının bedeli çok fazla..
 • eğer 35 bin terörist gerçekten ölü olarak ele geçirilirse en az bir o kadar da yaralı ve sakat olacağı anlamına gelir ki bu rakam tüm neoliberallerin pis işlerini ortadoğuda yaptırabileceklerine inandıkları bu it sürüsü sözde ordusunun 4/5'inin yok edilmiş olması demek olur ki bu da konuyu çok ama çok uzun bir süre kapatır.