şükela:  tümü | bugün
  • salt çoğunluk sağlanamadığı için haftaya pazar ikinci tur var. ersin tatar ve mustafa akıncı ikinci tura katılacak.
    kaynak

edit ; sizi neden ilgilendiriyor? diyen soysuzlar var. oğlum açın tarihinizi okuyun bari, bu kadar mı nankörsünüz. rumlar size soykırım yaparken bu ülke tüm batıyı karşısına alıp sizi kurtarmadı mı? biraz adam olun.

uğruna kanlar dökülmüş yavru vatan için hayırlı bir sonuç çıkar umarım. sizi avrupa birliğine alacağız deyip, vatanınızdan etme planları yapan rumların oyununa gelmezsiniz umarım. türkiye dış siyasette yanlış adımlar atmaya devam ederse kıbrıs'ı tamamen kaybedebilir.
  • ortalık bu sefer bizim mini vatan yüzünden karışır, karışsın anasını satıyım, zaten alakamız olmayan mevzularda kendimizi buluyoruz.

mini vatanımız kktc için de karıştırırız ortalığı.
  • kibris cumhruyetinin isgalinin sona ermesi icin adim atacak biri kazanir umarim. kuzey kibris'ta yasayan insanlarin, gelecekleri icin tek mantikli yolun turkiye'ye sirt cevirip, tek bir kibris catisi altinda huzurla yasamak oldugunun farkinda olduklarina inaniyorum.
  • adaya veda edecek ismin belli olacağı seçim.
  • vatansever mustafa akıncının en çok oyu alacağı seçim.

kimse kıbrıs türk halkına baskı yapamaz. nokta.
  • son 1 haftada akp'nin seçimlere burnunu sokmasıyla ortalığın kızışmasına sebeb oldu. şimdi oy vermeye gidiyorum ve akp'yi bu adadan gönderiyoruz. kendi ülkesinin siyasetini bok eden bir parti, başka ülkenin siyasetine karışıp neyi başaracağını düşünüyor ki acaba?

edit: akıncı ve ersin tatar 2. tura kaldı. erhurmanın %22 oy kısmı " sol " görüş olduğu için matematiksel olarak akıncıya şimdiden hayırlı olsun dediğim seçim.
  • ters algı ile akıncı denilen kişinin oy arttırması istenildiği galiba. sonuçta akıncı milyon kez de secilse garantör devlet varken hiçbir şey yapamaz. ancak kktcyi diğer ülkelerde dikkat çeken bir yer olarak gösterebilmek için ve masada elimizin kuvvetli olması için akıncı nin türkiye karşısındayım gibi konumlanmasi önemli. siyaset ve diplomasi bu. cambaza bak oyunudur.
  • http://m.radikal.com.tr/…afa_akinciya_mesaj-1344526

hdp'nin en sevdigi kıbrıs'li olabilir mustafa akıncı. seçildiği dönem sonrası kendisinden büyük keyifle bahsedip, elleri şişene kadar alkışlayıp tebrik etmişler(!)

eh, sonraki pratiği malum, aldığı tebriğin hakkini veren bir çizgi...
  • mustafa akıncı kazansın istiyorum. sonra ada birleşsin rumlar fırsat bu fırsat önce mobbing yapacaklar sonra soykırım bu oy verenlere. bu sefer yalvarsalarda gitmeyelim kurtarmaya.
  • kktc için büyük bir sınava dönüşen seçim. bakalım bağımsız bir kimlikleri olduğunu ortaya koyabilecekler mi? yoksa tam bir uydu devlet duruşu mu gösterecekler?