şükela:  tümü | bugün
  • biraz önce gerçekleşmiş ve bazı bölgelerde elektriklerin kesilmesine neden olmuştur. daha önceki depremle* bir bağlatısının olup olmadığı ancak çözümlemeden sonra konuşulabilir fakat gayet duyulabilir bir gürültüye neden olduğu için halkın bir kısmı kendisini sokağa atmıştır.
  • 10 eylül 2009 konya depremine göre daha şiddetli olmuştur. bu sefer sallanmanın yanında bir gürültüde gelmiştir, hala bir açıklama bulamamamızdan dolayı bağlantı kuramıyorum.
  • kedimin aklını uçurmuş depremdir. kendisi öncesinde huzursuzken deprem anında duvardan duvara atlamaya başlamış sonra da boynuma yapışmıştır. onun dışında kalan aile bireyleri ise komşuların sinirlerini bozan serinkanlılıklarını korumuş, çekirdek kadro olan anne baba kız üçlüsü, balkona kuş misali dizilip aşağıya fırlayanlara yukardan laf yetiştirmiştir. ya çok gamsızız ya da sakinliğin bokunu çıkardık ama buna rağmen içim hala titriyo be sözlük.
  • yetkilili birisinin çıkıp da "deprem oluyorsa komşunuza gidin." şeklinde açıklama yapması beklenilen depremdir.

yok valla şaşırmıcaz.
  • zamanın birinde konya'da ufak bir sallantı olmuştu. yatağımın ucunda yer alan sütundan bir parça kopup yere düşmüştü. o deprem basit bir depremdi. bu deprem ise duyduğumuza göre daha şiddetli. konya deprem bölgesinde değiliz ayağına çok kötü inşaatların yapıldığı bir yer. allah korusun ama bir gün esaslı bir sallanırsa çok canımız yanacak gibi.
  • kangal cinsi sivaslı köpeğimin zangır zangır titremesine sebep olan doğaüstü olay * *

(bkz: zangır zangır)
  • götümde geçiş törenine sebebiyet vermiş sallantı. ezan okunurken gerçekleşmesi ayrı muamma. ne oluyor lan?
  • bu artçının, son artçı olmasını umduğum, daha doğrusu ummakla yetindiğim deprem.

(bkz: göt korkusu)

edit : bu mesajın üstüne 5 tane daha artçı olmuş, neyse.
  • can korkusunu fazlasıyla yaşatmış ortanca afet. nefret ediyorum o altı harfli sallayan kelimeden,10 sene önce hayatımı esir aldı,her gittiğim yere benimle gelmeye de inat ediyor.
    ayrıca bir de "burada deprem olmaz,burada fay hattı yok,mevlana bizi korur sallatmaz,vs" şeklinde kendini kandırıp önlem almayan zihniyete de ders olmuştur artık,zira konya'da binalar sarsıntı olmasa da yıkılabilmekte.

-birincinin ne sarsıntısını ne bişeyini hatırlıyorum,sinir krizi geçirmişim.ikincisini de o krizin bıraktığı sersemlikle atlattım, fakat şunu anladım: böyle düzenli sallamaya devam ederse kafayı yemek işten değil.
  • " deprem , sel kendimize çeki düzen verelim " gibi saçma msn iletileri yazmaya sebeb veren hadise....