şükela:  tümü | bugün
  • bitlis'in hizan ilçesinde köy minibüsünün şarampole devrilmesi sonucu 8 kişi hayatını kaybetiği, 5 kişininyaralandığı kaza seklinde medyada haber bulan çok üzüntü verici bir olay. https://www.internethaber.com/…-yarali-2049120h.htm
    bölgeden aldigim haberlere göre 10 un uzerinde ölü oldugu yönünde. minibüs kalkanlı köyünden ilçe merkezine gelirken kaza gerçekleşmiş. maalesef 30 un üzerinde vatandaşı taşıyormuş.
  • katliam gibi kaza.
  • çok acı bir durum. allah sabır versin. ama bunun katliam olmadığına kimse beni ikna edemez. binlerce kilometre yol, onlarca tünel yapılıyor ama bu tarz yerlerde araba 20 cm kaydığında uçurumlara yuvarlanıyor.
  • 6 cocugun hayatini kaybettigi kaza. adalet olmadigina gore kimse ceza almayacaktir.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…10_olu__8_yarali.html
  • allah rahmet eylesin, (varsa) küçük yaşta yetim kalmış çocukların bahtları açık olsun..

ilaveten, van'da askerliğini yapmış birisi olarak üzülerek söyleyeyim, memleketin maalesef en berbat şoförleri o bölgeden çıkar.
  • normalde de üzer de, işin içinde çoluk çocuk olunca ayrı bir üzücü olan kazalardan biridir malesef ki.
  • ölmemiş çocukların canlarını çok önemseyip kadına beddualar eden ya da kısaca kadın nefreti kusarken çocuk, can gibi sözde duyarlarını kasanların uğramadığı başlık. bu kadar beş para etmez yazarcıklarla doldu taştı artık burası.

çocuklar öldüğü zaman bir anlamı yok herhalde, yaralanırsa anlamlı.

trafik cezaları uygulanmalı, arttırılmalı ve caydırıcı olmalı!
  • haberlerde geçen: "sürücü direksiyon hakimiyetini kaybetti" lafına uyuz oluyorum. olm açık açık desenize; hayvan herifin birini direksiyona oturtmuşlar, o amk da, sadece gaza basmaktan başka bi bok bilmiyor. 40 la girilmesi gereken viraja 80 le girdi. bu yüzden de 5 para etmez teneke kutu şeklindeki aracı yoldan çıktı ve bu gerizekalı herif yüzünden onlarca insan hayatını kaybetti. amk yeter lan
    hız yapmayın
    hız yapmayın
    hız yapmayın
    hız yapmayın
    hız yapmayın
    hız yapmayın
    o gaza basan bacağınız bi tarafınıza girsin emi..