şükela:  tümü | bugün
 • edit: entry yazan mesaj atan arkadaşlara teşekkürler, tüketici heyetine başvurmami söylediler, galiba öyle yapicam, başka öneriler olursa yeşillendirebilirsiniz. tekrar ediyorum önemli olan para değil firmanın şark kurnazlığıyla vermediği hizmetin parasına çökmesi.

  edit1: tüketici heyetine başvurdum tüm kanıtlarıyle birlikte. umarım sonuçlanır. yazan destek veren tüm yazarlara sonsuz teşekkürler.

  rezalete konu olay: 5 eylül 2019 tarihinde görev yaptığım ağrı'dan erzurum'a 16:00 arabasına iki adet bilet aldım. yolculuk saatine on dakika kala 15:50'de ağrı otogarı kamil koç yazıhanesini aradığımda o seferin iptal olduğunu müşteri hizmetlerini aramamı söylediler. müşteri hizmetlerini aradığımda iptalin doğru olduğunu, seferin gerçekleşmeyeceğini söylediler. ve takriben 10-15 dk sonra da iptale dair mesaj geldi. altını çiziyorum müşteri temsilcisi sefer iptalini teyit etti, firma da iptal olduğuna dair mesaj attı.

  on dakika kala haber verildiği için yeni bir arabada zar zor yer bulduk ve ekstradan yine para verdim. daha sonra hem paramın iadesi için bir iade talebi hem de zamanında bilgilendirilmediğim için bir şikayet talebi oluşturdum.

  daha sonra bir 10 eylül 2019 tarihinde kamil koçtan, yaşanan aksaklıktan dolayı özür dileyen ve bana sonraki seferimde %30 indirim veren bir mesaj geldi. peki iptal ettiği seferin parası? tabi ki yok.

  yoğunluktan arayamadım dün, bugün aradım ve hizmetini vermediğiniz bir işin parasını nasıl iade etmezsiniz dedim. iade işleminin yapılamayacağı, seferin iptal edilmediği, bana yanlış bilgi verildiğini, şikayetimin çözüldüğü için de yeni şikayet açamadığını söyledi. ben de hem yazıhaneniz, yazıhaneyi geçtim kendi müşteri temsilciniz iptal olduğunu söyledi (5 eylüldeki konuşmanın kaydında açıkça görebilirler) ve üstelik fırmanız bana iptal olduğuna dair mesaj attı.

  tüm bunlara rağmen şikayet çözüldüğü için başka bişey yapamayacağını, paranın ödenmeyeceğini, yasal haklarımı kullanmam gerektiğini söyledi.

  tekrar ediyorum, kamil koç kendi iptal ettikleri seferin, yani bana vermedikleri bir hizmetin parasını iade etmemekte, paramı gasp etmektedir. mesele para meselesi değildir, mesele firmanın haksız ve hukuksuz bir şekilde, vermediğini hizmetin parasına çökme meselesidir.

  istediğim para değil, istediğim bu firmanın yaptığı bu rezillik herkes tarafından bilinsin.

  kanıtlar:

  bilet

  firmanın iptal mesajı

  şikayetim sonucunda bana verdikleri cömert teklif
 • artık klasik haline gelmiş müşteri memnuniyetini önemsemeyen firmaların yol açtığı rezalettir.
 • rezalet değil, düpedüz hırsızlıktır bu olay.
 • vay kamiller. koç gibi rezalettir ve evet, hırsızlıktan da öte ibneliktir.
 • daha fazla yazılabilirse duyurulabilir. üstteki yazarın da dediği gibi düpedüz hırsızlık rezalet de değil.
 • rezalet puanım 10/10.

  yılda hemen hemen 30 defa seyahat eden birisi olarak kamilkoç iyidir, güzel firmadır diyordum, biletlerimi hep oradan alıyordum. bundan sonra kamilkoç'dan bilet alırsam aklıma hep bu başlık gelecek ve başka bir firmadan alacağım.
 • bu avaneler bir yolculukta yanımdaki kişinin koltuğu kırıldığı için müşteri hizmetlerini arayınca "yol üzerinde bir otogarda inip başka bir şekilde yolculuğunuza devam edebilirsiniz" demişlerdi telefonda.

  ülkedeki ulaşım şirketlerinin içinde bulunmaktan mutlu olduğu standartları gereği şaşırtmayan rezalet.
 • rezalet puanım 10/10.
 • içişleri bakanı, sanayi ve teknoloji bakanı parti propagandası ile uğraşacaklarına bunlara çözüm getirsinler.
 • metrodan sonra kamil koç'ta kara listeme eklenmiştir. mecbur kalmadıkça bir daha kullanmam.