şükela:  tümü | bugün
  • bu ülkede kötü ekonomiyi protesto etmek için yazar kasa atıldı hükumet düştü... sene 2019 oldu kötü ekonomi yüzünden insanlar kendini yakmaya, asmaya başladı yaprak kıpırdamıyor!!! tarih bunu da yaz.

tanım; gerçek olmamasını dilediğim olay.
  • ekonomik sebeplere isyan eden bir vatandaşın ankara güvenparkta kendini yaktığı son dakika haberi olarak geldi. birazdan resimleri kontrol edip paylaşacağım.
    resimler: 1, 2, 3, 4.

daha geçen gün "ekonomi çok iyi çünkü nusret dopdolu" diyenleri gördüğümüz şu günlerde hala inanamayanlar için tokat gibi bir haber. yazık. çok yazık. daha geçen gün (bkz: 5 liralık tişörte 50 tl istenince isyan eden anne)yi görüp yüreğimiz parçalanmıştı. ülkenin, vatandaşın halini görüp de üzülmemek elde değil... ekonomik krizin olduğuna inanmak için milletin yazar kasa fırlatmasını bekleyenler vardı hala. mutlu musunuz?

düzenleme 2: ek kaynak eklendi, ayrıca yazar arkadaşlardan da duruma şahit olanlar mesaj atıyorlar. olay gerçek.
    düzenleme: kaynak şimdilik burası: https://t.me/birparcatuhaftik/214
    ana akım medyada yer alır mı bilemiyorum. birisi çıksa dese ki, bu haber eski fotoğraflar fake inanınırım. inanmak istiyorum. birisinin maddi sıkıntıdan kendini yakması doğru olacağına varsın benim açtığım başlık yalan olsun.
  • cehepe dönemin de olsaydı hükümet düşmüştü.
    eğer haber doğruysa akepe döneminde olmuştur.
    kaynak gelecekmiş. edit : kaynak geldi haber doğru. düşen bir hükümet yok.
  • iktidardaki haydut çetesinin umrunda olmayan adamdır...
  • yandaş medyada fetöcü, pkk'lı ilan edilecek adamdır.

sebep olanlar yine saraylarında, son model makam araçlarında sefa sürmeye devam edecektir.

seçim döneminde yine halkın içine karışacaklardır ama.
  • şu fotoğrafın hesabını kim verebilir? hangi vicdan, hangi ciğer, hangi insan evladı şuna yüzü kızarmadan bir açıklama yapabilir?

ülkeyi yediler de doymadılar!
  • hemen 100 metre ilerisinde yazar kasa atıldı diye yer yerinden oynamıştı.
  • haberlere, sıcaklardan bir vatandaş yandı diye çıkacaktır.
  • alın size beka sorunu.
  • beni derinden üzen fotoğrafa sahip olay.

adamı tanımıyorum, derdi tasası nedir bilmiyorum ama kendisini sokak ortasında yakacak psikolojiye ulaşmak...

tükenmişliğin, bitmişliğin göstergesi kolay kolay alamaz bu kararı kimse.

umarım gereken yapılır, derdi neyse tüm kurumlar elinden geldiğince yardımcı olur abimize. ağlatacaksınız beni ibne gibi.