şükela:  tümü | bugün
  • galatasaray - lazio maçına gitmiştim.

ailemin "gitme sakın ya bir şey olursa" uyarısına, global terör örgütleri hedef olarak ikiz kuleler, beyaz saray, pentagon ve alisamiyen'i mi seçecek diye cevap vermişliğim vardır.
  • yazlıkta ufak bir kavga etmiştim çocuk halimle ağzım burnum çizilmişti hep. babamlar da dayak yediğim gerekçesiyle beni karate kursuna yazdırmışlardı. yine bir gün çantamı hazırlayıp çıkmama yakın haberlerde denk geldim. sonra peşine ikinci uçak da vurunca bayağı bayağı takılıp kalmıştım tv'ye, kalkamamıştım karşısından. kimse ne olduğunu anlamıyordu haber kanallarında da. katların pencerelerinden atlayan insanları gösteriyorlardı, o dönem sansür yokmuş demek ki o konularda. cidden ürkütücü bir gündü ama bir taraftan da hiç bir şeye anlam verememiştim küçük halimle.
  • evde televizyonun önünde oturup biseyle uğraşıyodum. kim bilir hangi oyuncağımı parçalıyordum. son dakika olarak çıkınca habere baktım, tabi yaş küçük çok fazla anlayamadim ne olduğunu. ama uzun zaman konuşulduğunu hatırlıyorum.
  • borsada seans salonundaydım. köküne kadar geçmişti.
  • öğlenciydim o zaman. okuldan gelince vahşi güzel izliyordum .d yayını kesip saldırı görüntülerini vermişlerdi. 11 eylül deyince aklıma hep natalia oreiro geliyo bu yüzden.
  • üniversiteyi kazanmıştım yurda kayıt yaptırmak için bakırköy ssk'dan (o zamanlar sgk değildi) babamın emekli maaşının dökümünü almak için bekliyordum. lise arkadaşım cont bakırköy'de oturuyordu işlemler öğleden sonraya kalınca yanına geçtim. evlerinde kablolu tv vardı bendeki de merak açtım yabancı kanalları baktım ikiz kulelere uçak çarpıyor. ulan bu amerikalılar da iyice hayal dünyasında yaşıyor kim yapabilir böyle birşey demeye kalmadı olayın gerçek olduğunu öğrendim altyazıyla. benim içinde böyle bir gündür 11 eylül.
  • akşam üstüydü üsküdardaki açıköğretim lisesinde kayıt işlemlerimi tamamlamıştım kadıköy deniz otobüsü iskelesinde bakırköye geçmek için bekliyordum. bekleme salonundaki tv den haberleri uçağın binaya çarpışını falan izlediğimi hazırlıyorum. ilk düşündüğüm pilotun kokpit camından binaya yaklaşırken neler hissetmiş olabileceğiydi.
  • kahvede king oynuyoduk. oynadığımız 60 küsür yaşındaki hakim emeklisi bey amca 1 saatte bi parti oyunu bitiremediniz adamlar amerikayı bitirdi amk demişti...
  • aha hiç unutmam. 20 yaşlarında üç arkadaş, medeniyetten nispeten uzakta, şile akçakese'deki bungalov otelde tatildeydik. o zamanlar oralar daha pek keşfedilmemiş gibiydi, kalabılığı azdı. otelin köpeği elimi ısırmıştı. öğle yemeği için birşeyler yerken otelin televizyonunda uçakların gökdelenlere girişini izlemiştik. ertesi gün istanbul'a (yani merkeze) dönene kadar olayın ciddiyetine varamamıştık.
  • 11 eylül'den bir hafta önce dolandırıcı olduğunu sonradan anladığımız bir internet sitesinden green card kazanmıştık. tam başvuru işlemlerine başlarken bu elim vaka gerçekleşti ve abd rüyası yalan oldu. tabii sonradan defalarca gittik geri döndük ama o dönem gidememiştik.