şükela:  tümü | bugün
 • ankara etimesgut ta bulunan, hava kuvvetlerimizin vip üssü.
 • samanyolu galaksisinde ki tüm yıldızları görme şansını elde edebileceğiniz, ankaranın, hatta türkiyenin en önemli "vip" üslerinden biridir(bkz: vip) cem yılmaz'ın, bir orgenerali sadece rüyanızda görürsünüze hitafen, bu üstte generalin postasi olarak görev yapmış biri olarak , orgeneral, korgeneral , tüm general , tuğgeneral , cumhurbaşkanı gibi yıldızların seranatına her hafta tanık olabileceğinizi kalben söyleyebilirim. her ne kadar vip üssü olsada , subayların size tutumu gayet ılımandır, zira bir çoğu pilottur , akıllı adamlardır vesselam. bir çok bayan subayla da karşılaşabilir hatta çok samimi diyologlar içinde olabilirsiniz.

  bir bayan yüzbaşıyla ofisimde (emir astsubaylığı odası) yaptığım diyalog ;

  yzb - akşamın bu saatinde çalışıyor musun?
  ben - yok komutanım dizi izliyordum
  yzb - ben de nöbetçi amirim.. hadi kahve ısmarla da içelim.
  ben - kahve yasak komutanım biliyor sunuz ama size güzellik yapabilirim (o dönemler yarbay rütbesi altında ki subaylar ve astsubayların ana karargahta türk kahvesi içmesi yasaklanmıştı)
  yzb - tamam sen kahve ısmarla ben de sana kek yapıp getirirm
  ben - süper , anlaştık komutanım

  kahveler gelir 2 havadan sudan sohbet edilir. kahveler içilir. fal bakmaya kadar olay getirilir. (bkz: tipik kadın fal baktırtma arzusu)

  yzb - ehh fal da bakarsın sen şimdi
  ben - yok komutanım anlamam ben faldan
  yzb - bakarsın bakarsın (emirdir bu dokundurtmalı)
  ben - bakayım, bir şeyler sallarım elbet komutanım

  fala bakılır ne görülürse anlatılır. anlattıklarımın neredeyse hepsi tutar ve bayan yüzbaşıda ki şaşkın bakışlarla şu diyalogla sonlanır;

  yzb - nasıl bildin sen bütün bunları?
  ben - emrettiğiniz üzere komutanım .. (heheh)

  2 gün sonra, kadın harbi kadın olduğu için bizzat elleriyle yaptığı keki ben ve ekip arkadaşlarım , emir astsubayımda dahil olmak üzere afiyetle indirmişizdir.

  sözün kısası olur da askerliğiniz bu vip üssüne düşerse bulun beni, pek bir yardımım dokunabilir vessalam.

  edit: kelime hatası düzeltildi.
 • kısa dönem er olarak askerlik yaptığım yer. vip üs dür. rahatlığını sorarsanız; hizmet bölüğü dışındaki bölük/taburlar rahat. güvenlik taburu da biraz sıkıntılı. ama hizmet bölüğüne düşerseniz elin tinercisi hapçısı ile muhatap olmak zorunda kalırsınız.

  olsun o da bir imtihan
 • bütün rdm (askere giden bilir), psikopat, hapçı, kokoinci, uzun dönem erlerin, hizmet bölüğünde toplandığı , vip üssüdür.

  yatacak yer bulamayacağınız, yeni gelmiş uzun dönem askerlerin 2-3 sandalyeyi birleştirerek güvenlik bölüğü, er gazinosunda yattığını gördüğünüzde 21. yzyıl türkiyesi ile başbaşa kaldığınız ana üs komutanlığı, hülasa lanet yer.

  hep kötü mü, hayır. orada, sizin devreleriniz olan bütün insanlarla süper dostluklar kuruyorsunuz. bunun nedeni de, ilk akşam tecavüze uğramış bir askeri duyduğunuzda birbirinize kenetlenmiş bir halde olmanızdır.
 • ankara'nın etimesgut ilçesinde, hava hastanesine yakın bir yer de bulunan, alt lojman ve üst lojmanın arasında kalan, ayrıca 3 çıkışı bununan; şaşmaz, şekerpınar ve vip çıkışı olmak üzere bulunan askeri üsttür.

  burada askerlik yapmak diğer bölgelere nazaran daha iyidir. ama her iyi yerin alt tabakası ve olumsuz yönleri de vardır.

  fakat vip üstüdür.

  buraya askerliğiniz düştüyse şayet, ulaştırma bölümüne düşmeye bakın ve şöför olun. alt devreliği zordur ama üst devre olursanız kral gibi yaşarsınız.

  kral gibi yaşarsanız derken kral gibi şoför olursunuz.

  hizmet araçları (ekip şoförleri) genelde dışarı da görev alırlar.

  makam

  ambulans

  ağır vasıta olmak üzere gruplara ayrılır.

  özellikle; yemekleri çok güzeldir. hatta bir çok yemeği dışarıdaki lokanta da bulamazsanız.

  yemekleri başında gıda mühendisti ve ilgili kişileri sorumlu olarak bulunduruyorlar.

  yemek takıntısı olanlar varsa çekinmesinler.

  havası çok temizdir. oksijene boğulursunuz.

  ben istanbul'a geldiğim de hava almak yerine yağ içtiğimi sandım alışana kadar.

  ki; bu o üssün temiz havasına alışmış olduğumdan gerek olsa...

  velakin askerlik yapılacak en güzel yerlerden birisidir.

  iş bu entry; 2011 verilerine göre girilmiştir.

  şimdi daha güzeldir belkim.