şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ek: chp izmir milletvekili ve izmir birinci bölge ikinci sıra milletvekili adayı murat bakan: “pkk’nın esir tuttuğu askerler ve polislerimiz için üç yıldır hükümet’e çağrı yapıyorum. beş kere yazılı soru önergesi verdim, hiçbirine yanıt vermediler.”
  unutulan askerlerimiz

  bugün instagramda görmesem kesinlikle haberim olmazdı. link instagrama konu olma nedeni de bir gazi’nin isteği.

  ya hangi devlet esir askerini unutur, hangi medya esir askerini haber yapmaz. ne pislik bir duruma geldik. ne ara böyle vurdumduymaz, alık bir ulus olduk. belki de istedikleri
  (bkz: 22 aralık 2016 ışid'in 2 askerimizi şehit etmesi) olayında olduğu gibi halkı uyutup, üzerini kapamak.

  şu anda pkk terör örgütünün elinde yıllardır 9 asker ve polis tutsak.

  (bkz: sedat sorgun) “erzurumluyum, van f tipi cezaevi’nde askerliğimi yapıyordum. izine giderken 13 ağustos’ta pkk’lıların yol kontrolünde esir alındım. yaklaşık üç yıldır buradayım.”

  (bkz: ümit gıcır)
  “balıkesirliyim. 21 eylül 2016’da hakkâri-çukurca arasında pkk’nin yol kontrolünde esir alındım. çukurca ilçe jandarmada çalışıyorum. oraya atanalı daha iki ay olmuştu, çukurca’ya yeni gelmiştim.”

  (bkz: semih özbey)
  “malatyalıyım. 17 eylül 2015’te tunceli’den malatya’ya izne giderken esir düştüm. bize yardımcı olabilecek herkesten yardım bekliyorum. üç yıldır buradayım. bizim için çabalanıyor mu ya da bir çaba var mı bunu bilmiyorum ama kimin elinde ne geliyorsa onun yapılmasını bekliyorum.”

  (bkz: adil kabaklı)
  “osmaniye doğumluyum. askerliğimin acemi birliğini ankara etimesgut’ta yaptım. usta birliğime giderken tunceli güzergâhında pkk tarafından esir alındım. yaklaşık üç yıldır buradayım. bizim için şu ana kadar hiçbir şey olmadı ve üç yıl boyunca dinlediğimiz radyo kanalında bizden bahseden yok. ismimiz geçmedi.”

  (bkz: müslüm altıntaş)
  “şanlıurfa, halfetiliyim. 5 ağustos 2015’te askerlik görevimi yaptım. piyade erim. 2 ekim 2015’te tunceli’de yakalandım. şu ana kadar yani 3 haziran 2018’e kadar halen örgütün elindeyim.”

  (bkz: mevlüt kahveci)
  “eskişehirliyim. 21 eylül 2016’da çukurca’dan hakkâri’ye sınav kaydı yapmak için giderken esir alındım. yaklaşık iki buçuk yıldır buradayım. bizim için bir çaba, bir yerden ses duymadık.”

  (bkz: sedat yabalak)
  “mersinliyim, polis memuruyum. urfa’da görev yapmaktaydım. 28 temmuz 2015’te erzurum’dan urfa’ya giderken diyarbakır-lice yolunda alındım.”

  (bkz: süleyman sungur): “siirtliyim. bingöl’de askerlik yapmaktaydım. diyarbakır-lice yolunda pkk’nin yol kontrolünde alındım. üç yıldır tutukluyum, annemden babamdan; kimseden haberim yok”

  (bkz: hüseyin sarı) “maraşlıyım. kars sarıkamış’ta görev yapmaktaydım, uzman çavuşum. 13 ağustos 2015’te kars sarıkamış’tan maraş’a yolculuk ederken tutuklandım. 16 ağustos 2015’te benim düğünüm vardı. kağıt üzerinde üç yıldır evliyim ama eşimle daha henüz düğünüm olmadığı için üç yıldır da ayrıyız. şu an ailem ve eşim ne durumda hiçbir bilgim yok”

  kaçırılan askerlerimizle ilgili en son haberler yıllar önce çıkmış.
  sözcü

  habertürk

  düzenleme:
  1-kaçırılan askerlerin adını internete yazarsanız kaçırıldıkları günlerde haber var ancak sonraki yollarsa unutulmuşlar.

  2-bir asker baskı altında anlamını bilerek ve ya bilmeyerek zorlama ya da anlık bize yanlış gelen bir sözcük demiş olabilir. bu kişiler yıllardır pkk terör örgütünün elinde o anlık psikolojisini bilemeyiz. bunu bilerek yorumlayın.
 • asker ifadelerinde gerilla ve esir terimlerinin kullanılmasıyla gerçekliğinden şüphe ettiren olay.
  kullanılan dil pkk propagandası diline benziyor.
  karşında bir devletin ordusu mu var da esir diyorsun. eşkıyanın kaçırdığı asker.
  gerilla ne, bildiğin eşkiya.
 • şanlı devletimizin zayiat kayıtlarında yer alana kadar kimsenin bir şey yapmayacağı asker ve polislerdir. ülke medyasının içler acısı haline de çarpıcı bir örnektir. orta doğu bataklığına çekildikçe geri giden ülkemizin umutsuz neferleridir bu insanlar.

  not: haber asılsız çıkarsa bu giri editlenecektir.
 • bu dogru cikarsa bence secim falan ugrasmayin, kitleyin gelin ulkeyi.

  sarayindan kacarken ceketini bile alama insallah bunun sorumlusu kisi.
 • adam kullanılan gerilla ve esir terimleri demiş, ulan teröristlerin eline düşen adam nasıl terörist diyebilir adamların elindeyken. mecbur ifadelerini seçecek. kafanızı az çalıştırın.

  umarım tez zamanda özgürlüklerine kavuşurlar teröristlerin elinden kurtulup.
 • " pkk gerillaları"(!) tarafından esir alındıklarını söyleyen şüpheli bir durum gibi duran olaydır.
 • pkk'nın rehin aldığı askerlerimize rehin değil esir dedirttiği için bazı a.k. süslümanlarının gerçekliğinden şüphe ettiği olaymış.

  mübarek, biraz a haber'den, kanal 7'den çık da bak. pkk kaç senedir aynı propagandayı yapıyor, yaptırıyor. şerefsiz köpekler asker kaçırmış. senin tutsak/esir ayrımına göre mi açıklama yaptıracak?

  sen dindar nesil rezidanslarında mabadını serinletirken, bu kahramanlar her gün öldürülme, sakat bırakılma, işkence görme tehdidiyle yaşıyor o maymunların arasında. yıllardır! yıllar olmuş yıllar!

  çıkıp utanmadan "kıllınılın dil biriz pkk dili, girçikliği şiphili..." diyorsunuz. ayıptır. biri balıkesirli, biri malatyalı, biri eskişehirli.

  ne dediğinizi kendiniz de bilmiyorsunuz artık. utanmasanız ışid olayında olduğu gibi "kendileri katılmıştır pkk'ya" diyeceksiniz. yazıklar olsun. sizin vatanseverliğiniz bu kadar işte.

  edit: ulan gevşek, açsana mesajlarını? ruh hastası mısınız lan siz? cevap almaya tahammülün yok, alacağın cevabı işleyecek beynin yok, buradan salak salak entryler giriyorsun. aç bi konuşcaz ya.
 • esir falan değildir. söylemlere bakılırsa gayet de istekli gitmişler. tsk içinde tsk'yı zor durumda bırakmak için pkk'lı erler kaçıp karşı tarafa geçmiştir. firar yazılır.
 • o kadar gündem takip ediyorum haberim yoktu. satılık medyanızı sikeyim.
 • başkan ince'nin danışmanları bunun üzerinde durmalı. ailelerine ulaşıp konuyu teyit ettirip , aileleri ankara, istanbul, izmir mitinglerinde kürsüye çıkartmalıdır.