• insana, "türkiye keşke ekşi sözlük olsa." diye düşündürten ankettir.

bu arada, muharrem ince, chp oylarını ikiye katlamış resmen. bu da, kendisinin, "ben chp adayı değilim, 80 milyonu temsil ediyorum." söyleminin kanıtı adeta.

son bir not. "protesto ediyorum." seçeneğini işaretleyen arkadaşlara sesleniyorum. umarım, o şıkkı dalgasına seçmişsinizdir. tamam, protesto etmek, demokratik bir haktır ancak, şu türkiye'de demokrasinin d'si var mı, soruyorum size... bu sebeple, lütfen, önce demokrasinin geri gelmesini, ohal'in kalkmasını ve normalleşme sürecinin başlamasını sağlayacak liderleri destekleyin, bir sonraki seçimlerde, yine protestonuzu yaparsınız.
  • muharrem ince'deki oy artışı inanılmaz gözüküyor. ayrıca bu ankete göre akp oyları da azalma eğiliminde.
  • protesto edip de oy kullanmayacak olan, muhtemelen yaşadığı ülkenin batmasına gönlü el veren kaç tane gerizekalı olduğunu öğrenmemize vesile olan başlıktır.
  • sözlük anketlerinde akp oy oranı yüzde 12-15 arasındadır. eğer 6-7 ye düşmüşse bundan bişi çıkacak demektir.
  • yine bir ekşi anketi, ama yine de ince - iyi parti ikilisiyle katkıda bulundum.
  • hala bazi andavallarin 'gercegi yansitmiyor' diye cirpindigi anket. kardesim tabiki genel olarak turkiye gercegini yansitmiyor, eksi sozluk platformundaki gercekligi yansitiyor. ınternet ortaminda bile olsa, her halukarda sinirli sayida insana ulasan anket sonuclarindan da mi bu kadar rahatsiz oluyorsunuz? ulkesini ve ideolojilerini degil, hipodromlarda kosan atlara tezahurat yapar gibi sadece koltukta oturan adamlari destekleyen kesimi rahatsiz etmis anket.

edit: imla.
  • cumhur ittifakının eğilimleri hakkında fikir vermeyen anket. ama muhalifler için bazı sonuçlar çıkarılabilir:

* diğer pek çok sözlük anketinde de görüldüğü gibi hdp barajı geçsin diye oy veren ama başkanlıkta ince seçen bir kesim var.
    * kk'nın politikalarını sevmediği için iyip'e kayan ama başkanlıkta ince diyen bir kesim daha var.
    * iyip akşener'in kendisinden fazla oy alacak.
    * hdp demirtaş'ın kendisinden fazla oy alacak.
    * ince bir nevi çatı aday gibi tüm muhaliflerden oy alacak ve ikinci tura kalacak.
  • protesto edenleri en değerli yerlerinden öptüğüm anket. canlarım ya ne kadar enteller dimi :) unutmayın adalet herkese lazım olur, bu adaletsizlik ortamı gelip sizi de bulunca ağlamayın sonra...
  • anket sonucunda muharrem ince, erdoğanın 10 katı gözükürken, sol taraftaki başlıkların hep muharrem karşıtı olması da ilginç.
  • 85 kişi mhp'ye oy vereceğini belirtmiş. akp'yi anlarım ama mevcut mhp'ye oy verme gerekçesi nedir, ne olabilir pek anlamıyorum? rica etsem bu 85 kişinin içerisindeki birileri gerekçelerini benimle paylaşabilir mi? gerçekten merak ediyorum, hem kim bilir belki ben de ikna olurum.
hesabın var mı? giriş yap