• mac sonu obradovic butun efes teknik heyetinin elini tek tek sikarken, malum gergin sadece obradovic’in elini soguk soguk sikip yumruk sov yapmaya gitti. hayatimda bu kadar ezik bir karakter gormedim. obradovic’e bakiyorum norvec, isvec; gergine bakiyorum suriye, irak. seviye bu.
  • ergin ile sorunumuzun ne olduğu sorulmuş ve final four’a bağlamış arkadaş aklınca. bizim en azından benim ergin ile sorunumuz daha eski. ve bunun müsebbibi fener taraftarı değil ergin. yoksa benim gibi zamanında kendisine sempati besleyenler süreçte ondan nefret eder hale geldi.
    şuna bir bak istersen; (bkz: #91093043)
  • fenerbahçe'nin ikinci yarıyı kötü oynayıp kaybettiği maç. takımın çok fazla eksiği olduğu bir gerçek. melli maç sonunda sürünüyordu. ancak final four maçında da larkin ve micic'e çok fazla şans verilmesi maçı kaybettirmişti bugün de benzer bir durum oldu. maçın hakemleri ne hikmetse ikinci yarıda fener aleyhine çok kolay faul çalarken çok daha sert savunma yapan efes'e aynı düdükler çalınmadı. özellikle son periyodun başında fener aleyhine arka arkaya beş faul çalmaları uzatma dahil takımın savunmasını çok düşürdü. efes bugün otuzdan fazla serbest atış kullandı. maçın sonunda afra tafra yapan ergini ülker arenada göreceğiz. bakalım o düdükler orada çıkmayınca ne yapacaksın.
  • maç sonu ergin ataman ve obradovic el sıkıştıktan sonra obra, efes benchinde yer alan diğer yardımcı koç ve managerların elini sıkarken, ergin ataman sadece obranın elini sıkıp kendi tribünene dönerek kutlamada bulunup gitmiştir.

maç sonu da “isteyen istediği gibi küfür edebiliyor, maça kulaklıkla çıktım. salon sporlarında daha katı kurallar olmalı” derken acaba kendi ettiği küfürleri de kulaklıkla mı kapatmıştır ya da kapatacaktır?

her zaman bir şekilde savunulacak yanı bulunuyor ama şu tartışmaların içinde daha önce kaç basketbol koçu bu denli yer almıştır? takımla da alakası yok, malum efes veya galatasaray fark etmeksizin fenerbahçe taraftarı tepki gösteriyor bu adama. tek suçlu gerçekten fenerbahçe taraftarı mı? diğer koçlar niye bu tepkiyi görmemiştir?

bu ülkeye gelmiş geçmiş en büyük koça hiçbir tartışmanın içinde olmadığı sadece işini yaptığı dönemde yapılan iğrenç olayda dahi (obranın yüzüne tükürülmesi olayı) adam sıfır mimikle karşılayıp sahayı terk ettiğini kimse unutmasın.
  • ergin ataman mola alsana tezahüratı duymamak için kulaklıkla sahaya çıkan bir adet gergin liseli barındıran maç.
  • efes güzel bir geridönüş yaptı. micic hayatının maçını oynadı. fener 2. yarıda yorgundu. tahmin ettiğim gibi efes maçı kazandı. fener kendi sahasındakı 2 maçı da yener. seriyi fener 4-2 kazanır
  • basit faul düdükleriyle fenerbahçe’nin faul hakkının erken doldurulduğu maç.
  • tüm sene aralıksız hem efesi hem feneri destekledim. her maç başlığına da yazdım neredeyse. istanbul’da oynanan çoğu maça da gittim. iyi basketbolu seviyorum. fakat fener özellikle yenilince küfür ede ede çirkince kusan, yetersiz takım taraftarları kadar tiksindiğim yazar türü yok. rahmetli babaannemin sözleri ile el şeyi ile... falan filan neyse; hiç yazmadıysam 30-40 maç başlığına yazdım engelle engelle bitmiyor adamlar.

fenerbahçelilerin efes e bir garezi yok arkadaş. ergin denen denyoya tepkimiz bizim. efes koçu değil başka takım koçu olduğunda da sevmiyordum bu adamı. bu takım ve taraftar onlarca takımla maç yaptı. ergin denen adam hariç küfür yiyen ve tepki verilen koç yok. taraftara küfür eden koç da yok. bir kere bunu kabul edin. düzgün bir insan değil bu adam. bu adam yüzünden efes ile diğer takım taraftarlarının arası açılıyor. efes’in basketbol için varolan kimliğini zedeliyor bu adam.

bu maçta da güzel rekabet ama kötü oyun vardı. kimse kimseyi ezmedi. “ergiiiiiin hocam ezzzzeee ezzzeee yendi....” şeklinde başlayıp küfürle devam eden entrylerinizi ve basketboldan anlamayan beyninizi alıp müsait bir yere bırakabilirsiniz. belli ki kullanamıyorsunuz holiganlıktan.
  • 45 dakika micic ya da larkinin birebirleri sonrası potayı zorlaması, double team gelirse çizgiye çıkarip 3lük denemelerini izledik. sorarlar adama ergin ataman sen orada saksı mısın. bir tane set oyunu olmaz mı lan koca takımın.
  • müthiş bir maç oldu ama yerli oyuncu yetiştiremediğimizide gösterdi. sırf bu yüzden yabancı oyuncuların toplam sürenin %90 ınında sahada kaldı. bunda da az hata yapan kazandı. yerli olarak fenerin eli daha geniş. dixon, sinan ahmet ve melih yerli ve rotasyon sağlıyor. efes de ise durum korkunç kötü. sertaç ve doğuş balbay.
hesabın var mı? giriş yap