şükela:  tümü | bugün
 • zorunlu edit : farklı bir başlık açılıp olay tam anlaşılamadığı için açıklama gereği duyuldu.
  hasta özellikle o doktora muayne olmak için o durumda muğla’dan aydın’a gidiyor ve ücretli muayene oluyor. (burası önemli) operasyonun doktor tarafından yapılacağı konusunda anlaşıyorlar. bazı arkadaşlar demişler operasyon öncesi asistanı gireceği belirtilir diye ama böyle bir durum söz konusu değil. operasyon sırasında asistanın başında da değil. 2 gün boyunca hastanede yok ve hasta doktorla iletişime geçmiyor bu 2 günde ki adamın kafasını şişirecek bir durum olsun.ameliyat sonrası hastanın ağrıları artıyor bunun üzerine hasta yakınları doktor gelip bakmayacak mı diye soruyorlar. ve kendisinin operasyonu yapmadığı burda anlaşılıyor. hastanın ağrısı artınca doktor, hastaneye gelmek zorunda kalıyor ve muhtemelen sinirlenme olayı rahatı bozulduğu için burda başlıyor ama halen daha hasta yakınlarının doktoru rahatsız etme durumu yok. doktor hastaneye geldiğinde önce hasta yakınlarıyla ( ki yakınları da sağlık çalışanı ve haliyle doktorlarla nasıl konuşulacağını biliyorlar) görüşüyor . ve doktora “ ağrıları çok arttı ne yapmalıyız eve götüremeyiz hastamızı bu halde? “ diyorlar , doktor da “ne yapayım evime mi götüreyim?” diyor. öncesinde bunun konuşması gerçekleşiyor. doktor hastayla konuşmaya başladığında da videodaki olaylar yaşanıyor. sonrasında hasta taburcu edilip yollanıyor. yani doktor 2 gündür zaten hastanede değil. hasta yakınlarının doktoru çileden çıkaracak (!) bir iletişimi olmamış. ayrıca aylardır şiddetli ağrılar çeken , şifa umuduyla muayeneye gelen , daha da kötü olan ve üstüne üstlük azar yiyen 87 yaşındaki hastaya hakaret etmek nasıl bir gaddarlıktır. bunu yazanların yakınlarının hiç bir zaman böyle bir duruma düşmemesi dileğiyle..

  ön edit: olay özetle 87 yaşındaki kadına, bir profesörün "kıçından mı görsün", "iki günde anamızı siktiniz" şeklinde konuşması.

  başlığın tam hali 11 haziran 2020 adnan menderes üniversitesi uygulama ve araştırma hastanesi doktor rezaleti olacaktı.
  bir tanıdığımın başına gelen rezalettir.

  87 yaşındaki teyzemiz aylardır acı çekmekten uyuyamıyor, düzgün şekilde yemek yiyemiyor, oturamıyor bile. aydın adnan menderes üniversitesi hastanesine muayeneye gidiyorlar.teyzemiz muayene olduktan sonra 10 haziran 2020 tarihine operasyon kararı alınıyor .saat sabah 9'dan önce gitmeleri gerektiği söylendiği için, saatinde oraya gidiyorlar. teyzemizin, yoğun şikayetlerine rağmen ameliyata ancak 16:15'te alınıyor.ameliyattan çıktıktan sonra teyzemizin ağrıları dinmiyor. bunun üzerine doktoru çağırmak için danışmaya kendisini soruyorlar , bir haftalık izinde olduğu söyleniyor .haliyle ameliyatı kimin yaptığını sorunca, bir uzmanın yaptığı (asistanmış) söyleniyor . ısrar edince bir süre sonra doktor geliyor elbette. geldikten sonra yaşananların videosu:

  https://youtu.be/jov_ije9kza

  olayların altından kalkamayınca hastaya ve yakınlarına ağır küfürler edip
  bir devlet üniversitesinin hastanesinden sanki babasının çiftliğiymiş gibi bahsedip defolun gidin diyen ve zorla taburcu ettiren de bir sağlıkçı hem de profesör. adnan menderes üniversitesi algoloji bilim dalı başkanı. keşke biraz vicdanlı ve saygılı olabilseydik.

  edit: başlık 11 haziran olacak. moderasyon değiştirebilirse sevinirim.
  edit 2: link eklenmiştir
 • bir hekim olarak sonuna kadar izleyemediğim görüntüler. hekimin haklı olup olmaması umarımda değil. bu nasıl üslup lan.

  edit: sonuna kadar izledim. hasta olarak eğitim araştırma hastanesine ya da üniversite hastanesine gittiğinizde sizi doç. ya da prof. ameliyat etmek zorunda değil. vaka durumuna göre ameliyatınızı çömez asistan bile yapabilir. bu eğitim alınan merkez için olağan bir durum. muhtemel hastalar bizim ameliyatımızı hoca yapmadı diye kafa ütüleyip olay çıkardı. bazı hastalar gerçekten kendini özel sanıyor ve ayrıcalıklı muamele bekliyor. bulamayınca da inceden her fırsatta laf sokmaya başlıyor. yine de doktor beyin tavrı son derece yanlış. sinirlerine hakim olmalıydı. haklıyken şu haliyle haksız duruma düşmüş. direkt muhatap olmayıp taburcu etseydi en doğru hareketi yapmış olacaktı.

  edit 2: asistanların tek başına vaka almasına şaşıranlar ve onaylamayanlar var. resmî olarak uzman gözetiminde ameliyatlar yapılmalı fakat başasistan olduğunuzda ve bu işe yetenekli iseniz, ki hocalar bunu anlama konusunda uzmanlaşmıştır, vakayı yapmanıza izin verilir ve doğru olan da budur. siz cerrahi yaparken herhangi bir sıkıntıda emin olun hoca dahil tüm ekip ameliyata 7/24 girer. perifer ilçe devlet hastanesinde ilk kez tek başınıza vaka alma deneyimi yaşamaktansa bu tecrübeyi ekip olarak çalıştığınız, komplikasyon geliştiğinde müdehale yapılacak, tüm branşların ve imkanların yer aldığı bir merkezde yaşamanız daha doğru. son olarak performans sistemi adı altında hekimleri yarış atı gibi çalıştırıp avrupa standartlarında işleyiş bekleyemezsiniz.
 • doktor olmuş ama insan olamamış bir canlı içeren video.
  birazdan doktor düşmanları gelmeden yazalım, yapılması gereken şikayet etmektir, şiddet uygulamak değil.
 • hayatta en saygı duyduğum meslek doktorluktur. hayatta en nefret ettiğim şey saygısızlıktır. bu durumda saygı>doktorluk diyorum. önce insan ol. haksızsın ve hadsizsin.
 • insanlar hastanelere ve doktorların ismine güveniyor, belki ameliyatı o doktor yapsaydı ve yine hasta teyzenin ağrıları geçmese kabulleneceklerdi durumu, başka seçenekleri düşüneceklerdi. burada insanların umuduyla oynama var, güvenini yitirmiş hasta yakınları ve çaresiz bir hasta var.
  tam bir rezalet. umarım görevinden alınır.
  adnan menderes üniversitesi rektörü taşaklı bir adam, vakti olan araştırsın.
  tebdili kıyafet teftiş yaparak gerektiği gibi çalışmayan kuşadası adü diş hastanesini kapatmış bir adam. daha geçenlerde adü hastanesi'nde bir yolsuzluğu ortaya çıkardı. bu olayı da bu doktorun yanına bırakmayacağına eminim.
 • bu nasıl bir canlıdır yahu? sadece üslubu bile ciddi bir ceza almasını gerektirir. en kısa zamanda hakkını bulmasını dilerim.
 • komik rezalet.

  karadenizli adama bulaşılır mı olum

  ahahhahaha

  hocayı çıldırtmışlar sonra da gizlice kaydetmişler.

  operasyonu yapan zaten uzman. neyin tatavası aq. orası üni hastanesi. beğenmiyorsan başka yere git.
 • bu memlekette nereye elini atsan böyle.
 • video'da doktordan çok, şerefsizliğin vücud bulmuş halini gördüm.
 • t: 8/10 rezalet
  ameliyat için öncelikle bir anestezi uzmanı, bir cerrah ve ilgili uzman doktor bulunur. (cerrahi harici ameliyat için yazdım, o gün mutlaka nöbetçi cerrah girer cıkar)

  çömez dediğin doktor bırak uzmanlığı hocası olmadan sokmazlar ameliyata. (istisnalar hariç)
  söz konusu yer bir de üniversite hastanesi amk.

  işte her yere tıp fak açmanın zararları...

  (#108716807) sen azıcık şöyle kenara gelsene...
  akademik terimleri götünüzle anlatmayın amk! başasistan nedir? asistan nedir? türk eğitim sisteminde hiç kimsenin belirli bir tanımlaması/iş bölümü yoktur.
  (bkz: yardımcı doçentliğin kaldırılması)

  ilçe hastanesinde asistan bulunmaz. (büyükşehir hariç, eğitim araştırma hastane faktörü)

  uzmanlığını alırsın gidersin. o zamana dek herşey gözetim altındadır. başasistan yaparmış , bu yapar şu yapmaz gibi bir açıklama zaten olamaz. öğretici akademisyen ile asistan ameliyata girer sonrasında takip asistandadır! (sen yaparsın koçum anlayışına bağlama)
58 entry daha