• z kuşağına fazla umut bağlamayın derim ben;

+disiplinli değiller, kolay yoldan başarı istiyorlar.
    +çabuk sıkılıyorlar.
    +hedefleri ve kafaları karışık.
    +değerleri çok az veya yok.
    +öncelikleri karşı cins ile ilişkiler.
    +kendilerini geliştirme vs umurlarında değil.
    +toplumcu değil, bireyciler.
    +algılarını yönetmek çok kolay. iki ünlü, fenomen, star tarafından hemen beyinleri kontrol altına alınabiliyor. küresel şirketler bunları parmaklarında oynatıyor şimdiden.
    +kerimcan durmaz, enes batur, danla bilic vs hayranı oldukları kişiler. kaliteyi ölçün işte.
    +anne, babaları olmasa hayatta bile kalamazlar.

yani kendilerine faydası olmayan bir nesilden ülkeye ve dünyaya fayda beklemek beyhude.

edit: şu anda bana özelden öfkelerini kusmakla meşguller. "bizim nesil neymiş ki onlara ne katkısı olmuş ki". evladım zaten bizden bir halt olmadığı için siz türediniz. suç zaten sizde değil, sizden öncekinde, bizden öncekinde, onlardan öncekinde. benim burada dediğim, sizden boş yere umutlanmasın insanlar. yukarıda saydığım özelliklerden %25 kırpınca biz y kuşağı çıkıyor ortaya. bizden öncekiler bize, bizdekiler de size güzel bir hayat hazırlamadığı için bu şekilde her neslin öncekine göre zıtlaşması normal bir durum. ben burada z kuşağı suçlamıyorum, umut bağlanmaması gerektiğini söylüyorum. bizden birşey omuyor, sizden de olmayacaktır muhtemelen.
  • yeni kuşak dünya vatandaşı olacak gibi görünüyor.
    kısır tartışmalardan kurtulursa huzur bulur bu ülke.
  • sevgili z kuşağı umudumuz sizsiniz.

sizi seven y kuşağı bi abiniz.
  • z kuşağı bu ülkenin sonunu getircek bak demedi demeyin. tamamına yakını boş beleş gençler. içinde kardeşim de olan gruptur.
  • z kuşağı berbat bir ortamda büyüyen, eğitim sisteminin en boktan dönemine denk gelen, medyadan kötü beslenen, boş bir enes batur kuşağıdır. ancak maneviyatlarının fazla olmamasıyla daha realistler. masallara kanmıyorlar. tek avantajları bu.
  • la bebeler kurtarın bizi bu düzenden.
  • kuşak değişip yenilendikçe dünya görüşü ve hayata bakış açıları da değişiyor haliyle. olması gereken de bu. gayet güzel ve umut verici bir sonuç. değişmesi lazım artık bazı şeylerin. 50 sene önceki kafalardan kurtulmalı memleket. değişim ve yenilik gerekiyor. çağa, dönemin gereksinimlerine ihtiyaç verecek köklü değişimler lazım. eski yozlaşmış kafalar gidecek zamanla. gençler bu ülkenin geleceğine yön verecekler.
  • her şey harika bir tek z kuşağı 2000-2020 değil 1995-2015 arası doğanlardan oluşuyor literatürde.

(bkz: gen z)
  • bu anket şirketinin sahibinin nasıl pis bir geçmişi olduğunu, kadınlara nasıl davrandığını da yazsalar keşke.. unutkanlık böyle bir şey.
  • z kuşağının daha az dindar olduğu bilimsel bir gerçek. "allah dediiiii peygamber dediiii" ile oy vermeyecekleri belli ama vizyoner olmamaları, umutsuz olmaları, dünya gerçeklerinden bihaber olmaları da onları güçlü propagandalar karşısında aklı çelinebilir kılıyor.
hesabın var mı? giriş yap